banner83

BAŞKAN AKAN: TÜRK MİLLETİ FİYATLARIN ALTINDA EZİLİYOR

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, TÜİK’in açıkladığı yıllık yüzde 85,51’lik enflasyon rakamını değerlendirdi. Başkan Akan, “Türk halkının vergileriyle ayakta kalan TÜİK, vatandaşımıza yalan söylemeye devam ediyor.” dedi.

BAŞKAN AKAN: TÜRK MİLLETİ FİYATLARIN ALTINDA EZİLİYOR
banner87

TÜİK, Ekim ayı enflasyon verilerini açıkladı. Yıllık enflasyon yüzde 85,51 olarak belirlendi. ENAG ise yıllık enflasyon rakamı yüzde 185,34 olarak açıkladı.

“HALKIMIZ GERÇEK ENFLASYONU HER GÜN GÖRÜYOR”

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, enflasyon rakamlarını değerlendirdi. Başkan Akan, “Türk halkının vergileriyle ayakta kalan TÜİK, vatandaşımıza yalan söylemeye devam ediyor. Her ay bile isteye herkesin yalan olduğunu bildiği enflasyon rakamlarını açıklıyorlar. TÜİK’in açıkladığı her yanlış bilgi; memurumuzun, işçimizin, emeklilerimizin maaşının erimesine neden oluyor. Kendi yarattıkları ekonomik krizi, yine kendileri açıkladıkları yanlış verilerle daha da büyütüyorlar. Peynirin, yoğurdun, etin, hatta ekmeğin fiyatı ortada. Halkımız gerçek enflasyonu her gün pazarda, markette, fatura ödemelerinde gayet iyi görüyor” dedi.

“TÜRK MİLLETİ BU İKTİDARI DEĞİŞTİRECEK”

İYİ Partili Akan son olarak şu ifadeleri kullandı, “Türkiye, AK Parti iktidarının uyguladığı yanlış faiz politikası yüzünden dövizin akıl almaz bir fiyata ulaştığı, maliyetlerin her gün arttığı, istikrarsız bir sözde ekonomi politikasıyla yönetilmeye çalışılıyor. Ülkenin çok küçük bir kısmı bu politika nedeniyle zenginliğine zenginlik katarken, Türk milleti her geçen gün fiyatların altında eziliyor. Türk halkı bunu hak etmiyor. ENAG gibi bağımsız kuruluşları susturmak için çıkarılan dezenformasyon yasası da, TÜİK’in yanlış verileri de hiçbir işe yaramayacak. Tencere kaynamıyor. Türk milleti sandığa gittiğinde kendisini fakirleştiren, bir ekmek alırken bile iki kere düşünecek duruma getiren bu iktidarı değiştirecek. Türkiye, 2023 Genel Seçimleri’nden sonra İYİ Parti’nin akılcı ekonomi politikalarıyla rahat bir nefes alacak”

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2022, 15:56
YORUM EKLE

banner95

banner94

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.