BAŞKAN BİLGİN'DEN ÇİFTÇİLERE BÜYÜK MÜJDE: 50 LİTRE MAZOT VERECEK

Akaryakıt fiyatlarının her geçen zamlandığı bugünlerde Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin'den çiftçileri sevindirecek bir haber geldi. Başkan Bilgin, çiftçilere 50 litre mazot yardımı yapacaklarını açıkladı.

BAŞKAN BİLGİN'DEN ÇİFTÇİLERE BÜYÜK MÜJDE:  50 LİTRE MAZOT VERECEK
banner87

Saruhanlı Belediyesi, ilçedeki toplam arazi miktarı 10 dönümün altında olan çiftçilere arazilerini işleyebilmeleri amacıyla bir defaya mahsus 50 litre mazot yardımı yapacak. Saruhanlı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü'nün teklifi üzerine Şubat ayı olağan meclis toplantısında görüşülen konu oy birliğiyle kabul edildi.

Başkan Bilgin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, traktör, sebze fidesi, buğday tohumu ve zeytin kasası yardımının ardından şimdi de çiftçilere mazot desteği sağlayacaklarını ifade etti. Bu kapsamda toplam arazi miktarı 10 dönümden fazla olmayan dar gelirli ihtiyaç sahibi çiftçilere arazilerini işleyebilmeleri amacıyla bir defaya mahsus 50 litre mazot desteğinde bulunacaklarını ifade eden Bilgin, şunları kaydetti; "Saruhanlı ilçemizin ekonomisi tarıma dayanıyor. Bizlerde zaman zaman çiftçilerimizi desteklemek için çeşitli projeleri hayata geçirdik. Şimdi de yeni bir projeyi hayata geçiriyoruz. Projemiz kapsamında çiftçilerimize traktörlerinde kullanmaları amacıyla 50 litre mazot dağıtacağız. Konuyu Şubat ayı meclis toplantımızda da görüşerek oy birliğiyle karara bağladık. Hayırlı olsun. Saruhanlı Belediyesi olarak çiftçilerimizi desteklemeye devam edeceğiz. "

BAŞVURU ŞARTLARI

Söz konusu yardımlardan faydalanmak isteyen üreticinin toplam arazi miktarının 10 dönümü geçmemesi ve arazisinin Saruhanlı ilçe sınırları içinde olması gerekiyor. Belediye Kırsal Hizmetler Müdürlüğüne dilekçe ile yapılacak başvurularda ÇKS Belgesi ve Belediye Mali Hizmetler Müdürlüğü'nden alınacak emlak kaydı ibraz edilecek.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2022, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94