banner83

BAŞKAN ÇELİK MUHTARLARA YAPILAN HİZMETLERİ ANLATTI

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, 19 Ekim Muhtarlar Günü vesilesiyle Şehzadelerde görev yapan muhtarları yemekte misafir etti. Başkan Çelik muhtarlara bir de gezi müjdesi verdi. Başkan Çelik, "12 Kasım'da tüm muhtarlarımızı İstanbul'a düzenleyeceğimiz kültür gezimize davet ediyorum" şeklinde konuştu.

BAŞKAN ÇELİK MUHTARLARA YAPILAN HİZMETLERİ ANLATTI
banner87

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, 19 Ekim Muhtarlar Günü vesilesiyle Şehzadelerde görev yapan muhtarları yemekte misafir etti.

BAŞKAN ÇELİK’E TEŞEKKÜR

Düzenlenen etkinlikte mahalle muhtarlarını misafir eden Başkan Çelik'e Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Kavas, Atilla Efendioğlu, Bilal Demir, Haşim Yener Bilir, Fatih Baybatur ve daire müdürleri de eşlik etti. Hep birlikte yenen yemeğin ardından bir teşekkür konuşması yapan Şehzadeler Muhtarlar Dernek Başkanı Şeref Ocaklıgil "Bu anlamlı günde bizi yalnız bırakmayan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. 19 Ekim Muhtarlar Günü hepimize kutlu olsun" dedi.

"GÖREN GÖZÜMÜZ, DUYAN KULAĞIMIZSINIZ"

Daha sonra muhtarlara hitap eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik şöyle konuştu; "Muhtarlık müessesesi, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından biridir. Halkımızın tercihi ve seçimle işbaşına gelmiş muhtarlarımız, son derece önemli bir unvan taşımakta olup, aynı zamanda bir o kadar da ulvi bir görevi üstlenmektedirler. Devletimizin vatandaşlarımıza ulaşmasında her zaman en ön saflarda olan muhtarlarımız, halkımızın kendi içlerinden biri olarak gördükleri, her türlü sorun, sıkıntı ve taleplerini rahatlıkla ilettikleri temsilcileridir. Toplumda çok önemli işlevleri olan ve yerel yönetimin temel taşlarından biri olan muhtarlarımıza hizmetlerinden ve gayretlerinden dolayı şükranlarımı sunarım. Hem milleti, hem devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten tüm muhtarlarımızın Muhtarlar Günü′nü kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum. Bizler belediye çalışmalarımızda muhtarlarımız ile sürekli istişare halindeyiz. Yerel yönetimlerde sizler bizim, elimiz, ayağımız, gören gözümüz, duyan kulağımız ve aynı zamanda sesimizsiniz."

“RABBİM BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ DAİM ETSİN”

Şehzadelerde birlik beraberlik içerisinde bir aile sıcaklığıyla vatandaşlara hizmet ettiklerini dile getiren Başkan Çelik "Omuz omuza gönül gönüle bir fazla ne yapabiliriz gayreti ve heyecanı içerisinde bugüne kadar geldik. Rabbim bu birlik ve beraberliğimizi daim etsin. Allah sağlık ve afiyet içerisinde bundan sonraki görev süremizde de aynı anlayışla halkımıza hizmetlerimizi götürebilmeyi nasip etsin." dedi.

MUHTARLARA PANDEMİ SÜRECİ TEŞEKKÜRÜ

Dünyada ve ülkemizde bir pandemi süreci yaşandığına değinen Başkan Çelik "Daha önce görmediğimiz, alışık olmadığımız bir süreç yaşadık.  Belki öncesinde söylense inanamayacağımız günler yaşadık. İnsanlar ailelerini göremedi, evlatlar anne babalarına sarılamadı. Çok sıkıntılı günlerdi. Sokağa çıkma kısıtlamaları yaşandı. Bu noktada muhtarlarımız kendi hayatlarını da riske atarak vatandaşlarımızın ihtiyacını giderebilmek için yoğun bir gayret sarf ettiler. 170 bin kişilik Şehzadeler halkı adına bu süreçteki çaba ve gayretleriniz için teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

BAŞKAN ÇELİK YAPILAN HİZMETLERİ HATIRLATTI

Şehzadeler Belediyesi olarak muhtarlar için yaptıkları hizmetlerden söz ederek konuşmasını sürdüren Başkan Çelik şöyle dedi; "Muhtarlarımızın tamamına masaüstü bilgisayar ve yazıcı verdik. 39 mahalleye toplamda 165 adet kamera ve güvenlik sistemi kuruldu. 9 mahalleye 35 adet anaons sistemi ve hoparlör kuruldu. 15 adet yeni muhtarlık hizmet binası, 41 adet muhtarlık binası bakım onarım ve çevre düzenleme işlerini yaptık. 67 adet muhtarlık binalarının aydınlatma ve bayrak direği montaj işleri yapıldı. Tarihi Bedesten nikah salonunda ilçe muhtarlarımıza yönelik" Liderlik ve Mesleki Aidiyet" konulu seminer düzenledik.  İlçemizdeki 36 muhtarımızı Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılacak olan toplantıya gönderdik. Türkiye Muhtarlar Derneği Manisa Şubesinin talebi üzerine Manisa-Edirne-İstanbul illerine yapılan 3 günlük gezi için araç desteği verdik. Manisa Muhtarlar Derneğinin talebi üzerine Manisa-Konya-Nevşehir-Kayseri güzergahlı kültür gezisi düzenledik. Muhtarlarımıza 3 günlük Kıbrıs gezisi düzenledik. Muhtarlar Derneğinin isteği üzerine tüm muhtarlarımız ile 3 günlük Antalya gezisi düzenledik."

MUHTARLAR İSTANBUL'U GEZECEK

Başkan Çelik bir yeni bir kültür gezisinin müjdesini de verdi. Başkan Çelik, "12 Kasım'da muhtarlarımızı İstanbul gezisine götüreceğiz. Muhtarlarımız İstanbul'da bir gece de konaklayarak, güzel bir kültür gezisi yapacaklar. Tüm Muhtarlarımızı bu gezimize davet ediyorum." dedi.

"ŞEHZADELERİN MUHTARLARI BİR BAŞKADIR"

Ömürlerin ve görevlerin geçici olduğuna değinen Başkan Çelik "Nice muhtarlar başkanlar geldi gitti. Seçimi hiç kaybetmez sonuna kadar görev yapar denilenler gitti, yerlerine yeni isimler geldi. Ama kalan dostluklardır. Sevgimiz, neşemiz, muhabbetimiz olursa bu bizim en büyük karımız. Çok şükür biz bunu Şehzadelerde başarıyoruz. Ben inanıyorum ki görevlerimiz bitse bile bir araya gelip bir birimizin çayını kahvesini içeriz. Bu birliği, beraberliği dostluğu muhafaza etmek hepsinden daha değerlidir. Ben hepinizden memnunum.  Belediyemize ziyaretler olur en sevdiğim ziyaretler muhtarlarımızın ziyaretleri olur ki bilirim onlar kendileri için asla bir şey istemezler. İstedikleri vatandaşları için hizmet olur.  Her zaman söylediğim bir söz vardır. Şehzadelerin muhtarları bir başkadır."

Konuşmaların ardından günün anısına hatıra fotoğrafı çektirilirken Başkan Çelik konuklarına küçük birer hediye takdim ederek uğurladı.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2022, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94