banner83

BAŞKAN ÇINAR GÜVEN TAZELEDİ

Manisa’nın esnaf babası Recep Çınar yeniden güven tazeledi. Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin (MESKOP) tek listeyle gerçekleşen 70. Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda yaklaşık 35 yıldır başkanlık görevini sürdüren Recep Çınar, yeniden başkanlığa seçildi. 

BAŞKAN ÇINAR GÜVEN TAZELEDİ
banner87

Kooperatif Sosyal Tesislerinde gerçekleşen genel kurula Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Başkanı Hasan Geriter, Başkanvekili ve Lokantacılar Odası Başkanı Mehmet Akgül, oda başkanları ve esnaflar yoğun ilgi gösterdi. Divan Başkanlığına Alaşehir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Fatih Çataldere seçildi. 
“4 YILLIĞINA SEÇİMLER OLACAK”
Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Recep Çınar, genel kurulun Manisa esnaf ve sanatkarına, ülkemize hayırlar getirmesini temenni etti. Çınar, “2021 yılının 14 Temmuz’unda Laleli Cumartesi Pazarında genel kurul yapmıştık. O zaman pandemi vardı, ondan kapalı alanda yapamamıştık. Çok şükür bugün kendi evimizde genel kurulumuzu yaptık. O zaman yaptığımız genel kurulda 3 yıllığına seçilmiştik ama bakanlığımızın yaptığı ana sözleşmedeki değişikle seçimlerin 3 yılda değil 4 yılda bir yapılacak. Yani 4 yıllığına seçimler olacak. 2025 yılında bir mali kongre, 2027’de de seçimli kongre yapacağız. Bu anlamda yapılan kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Hayatını kaybeden esnaf ve sanatkarlarımızı rahmetle anıyorum.” dedi. 
BAŞKAN ÇINAR’DAN TEŞEKKÜR
Ekonomide yaşanan sıkıntıları hep birlikte yaşadıklarını ifade eden Başkan Çınar, esnaf ve sanatkarın bu sıkıntıları daha fazla yaşadığını söyledi, esnafların ayağa kalkmasını bildiğini belirtti. Çınar, hükümetin, devletin aldığı tedbirle sıkıntıların bir nebzede olsa azaldığını kaydetti. Başkan Çınar, esnaf ve sanatkara verilen kredi oranın 500 bin liraya çıkarıldığını dile getirerek hükümete desteklerinden dolayı teşekkür etti. 
“BU SİZİN BAŞARINIZ”
Türkiye genelinde bine yakın kooperatifin bulunduğunu vurgulayan Başkan Çınar, “Bin tane kooperatifin içinde finansman hacmi itibariyle Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi olarak 8. Kooperatifiyiz. Bu bizi onurlandırıyor. 500 milyon lira ile 8. Kooperatif olmak bizi onurlandırıyor. Gerçekten Manisa için takdire şayan bir rakam. Mevduat hesaplarımız gerçekten gurur verici. Mevduat hesaplarımızda bugüne kadar 34 milyon lirayı aşarak Türkiye’de 4. sırada olduğumuzu bir kez daha buradan söylemek istiyorum. Bu sağlıklı çalışmanın, esnafının nabzını güçlü tutmayla elde edildi. Takip oranlarımız 10-11 seviyesindedir. Bu sizin başarınız. Çünkü krediyi alıyorsunuz ama borcunuzu da ödüyorsunuz. Bu bizi çok mutlu ediyor” dedi. 
30 OCAK’TA SEÇİMLER TAMAMLANACAK
18 Ocak itibariyle Manisa’dan kooperatif seçimlerinin başladığını ifade eden Çınar, 22 tane kooperatifin bulunduğunu, 30 Ocak’a kadar seçimlerin tamamlanacağını, ardından bölge birliği seçimlerinin yapılacağını belirtti. Çınar, TESKOMB Genel Kurulu ile seçimlerin tamamlanacağını vurguladı. Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter de bir konuşma yaparak genel kurulun hayırlı olmasını diledi. 
İŞTE BAŞKAN ÇINAR’IN LİSTESİ
Başkan Recep Çınar’ın listesinde Manisa Pazarcılar Odası Başkanı Destan Bulgay, Manisa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Salih Karaağaç, Manisa Elektronik Teknisyenleri Odası Başkanı Mehmet Üzen, Manisa Marangozlar Odası Başkanı Zeki Apak yer aldı. Denetim kuruluna Fevzi Açıkel ve Bayram Şen seçildi. 

,

YORUM EKLE

banner95

banner94

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.