banner83

BAŞKAN ERYILMAZ ATEŞ PÜSKÜRDÜ: İŞTE TARİKAT GERÇEKLERİ

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, İsmailağa Cemaati'ne bağlı Hiranur Vakfı kurucusunun 6 yaşındaki kızını, imam nikâhıyla evlendirdiği ve çocuğun cinsel istismara uğradığı davaya ilişkin konuştu. Başkan Eryılmaz, “Türkiye’de kıyamet kopması gerekirken çocuk tecavüzcüleri ve tecavüzün önünü açan o sözde anne babaya hiçbir işlem yapılmadı” dedi.

BAŞKAN ERYILMAZ ATEŞ PÜSKÜRDÜ: İŞTE TARİKAT GERÇEKLERİ
banner87

İsmailağa Cemaati'ne bağlı Hiranur Vakfı kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in, 6 yaşındaki kızını imam nikâhıyla evlendirdiği ve çocuğun cinsel istismara uğradığı ortaya çıktı. İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşen çocuk istismarına ilişkin konuştu.

“YILLARCA TARİKATLARLA KOL KOLAYDINIZ”

Başkan Eryılmaz, “Ne söylesek, ne yapsak az. Türkiye’nin tüm resmi kurumları; böyle bir olay yaşandığında ayağa kalkmalı, bu rezaletin faillerinden hesap sormalıydı. 6 yaşındaki bir çocuğa gelinlik giydirip küçücük kızımızın yıllarca cinsel istismara uğramasına göz yuman anne babası da, tecavüzcüsü de dışarıda geziyor. Cumhurbaşkanı’nı eleştirel tweet atanlar aylarca hapis yatarken, dini değerleri sömürerek kirli zihniyetlerini müritlerine yaymak isteyen sapıklar hak ettikleri cezaları almıyor. AK Parti yıllardır tarikatlarla ve cemaatlerle işbirliği içinde çalıştı. Devletin en önemli kurumlarını bu kişilere teslim etti. Yıllarca tarikatlarla kol kola gezdiler, bu tavrı eleştirenleri din düşmanlığı yapmakla suçladılar. İşte tarikat gerçekleri budur” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZI KURTARMAMIZA AZ KALDI”

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz son olarak şu ifadeleri kullandı, “Faillerin bir an önce tutuklanması gerektiği halde hala hiçbir işlem yapılmıyor. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik utanmadan, ‘yaşananları basından takip ediyoruz’ diyor. Bu devletin savcısı, hâkimi nerede? 6 yaşında bir çocuğun cinsel istismarına ses çıkarmayacaksınız da, ne zaman ses çıkaracaksınız? Cinsel istismar faillerini bu zamana kadar kim korudu? Kız çocuğumuzun yıllarca cinsel istismara maruz kaldığı devlet kurumları tarafından nasıl fark edilmez? Tarikatların içerisinde yaşananları daha ne kadar görmezden geleceksiniz? Bu rezilliğin de, Ensar Vakfı’nda yaşananlar gibi üstünü kapatmaya mı çalışacaksınız? Çocuklarımızı sizlerin kirli zihniyetinden kurtarmamıza çok az kaldı”

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2022, 16:04
YORUM EKLE

banner95

banner94

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.