banner83

BAŞKAN ERYILMAZ, MEMUR VE EMEKLİYE SAHİP ÇIKTI

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, memur ve emekliler için yapılan yüzde 25’lik zammı değerlendirdi. Başkan Eryılmaz, “Yalan bilgilerle milyonlarca kişinin hakkına giren TÜİK’in bile yıl sonu verisi yüzde 65’lere dayanmışken, memuruna ve emeklisine yüzde 25’lik zammı reva gören zihniyete yazıklar olsun” dedi.

BAŞKAN ERYILMAZ, MEMUR VE EMEKLİYE SAHİP ÇIKTI
banner87

TÜİK, 2022 yıl sonu enflasyonunu yüzde 64,27 olarak açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, memur ve emeklilere yüzde 25 oranında zam yapılacağını açıkladı.

“MİLYONLARCA İNSANIN HAYATIYLA OYNUYORLAR”

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, memur ve emeklilere yapılan zam üzerinden hükümete çok sert açıklamalar yaptı. Başkan Eryılmaz, “Türk milletini açlığa, sefalete sürükleyen AK Parti iktidarı, memur ve emekliye yapılan zam oranıyla bizi yine şaşırtmadı. Halka açıkça yalan söyleyen TÜİK, rakamları makyajlayarak yıl sonu enflasyonunu yüzde 64,27 olarak açıkladı. Memura yüzde 16’lık bir zam yapılacaktı ama iktidar yine kendince tiyatro oynadı ve memur ile emeklilere sanki sadaka veriyormuş gibi zam oranını yüzde 25’e çekti. Böyle bir rezillik, kepazelik olamaz. Milyonlarca insanın ekonomisiyle, hayatıyla oynuyorlar” dedi.

“BU ZİHNİYETTEN KURTULMAMIZA ÇOK AZ KALDI”

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, “TÜİK’in yalan söylediğini zaten biliyoruz. ENAG, yıl sonu enflasyonunu yüzde 137,55 olarak açıkladı. Kimin doğru söylediği, kimin halkı kandırmaya çalıştığı çok açık. İktidar, devletin memurunu ve emeklisini enflasyona karşı ezdiriyor, yok ediyor. Yandaş sendikalar, yüzde 25’lik zammı sevinçle karşılıyor. Bu kirli düzeni değiştireceğiz. Memurunu, emeklisini aşağılayan bu zihniyetten kurtulmamıza çok az kaldı. Yalan bilgilerle milyonlarca kişinin hakkına giren TÜİK’in bile yıl sonu verisi yüzde 65’lere dayanmışken, memuruna ve emeklisine yüzde 25’lik zammı reva gören zihniyete yazıklar olsun” diyerek sözlerine son verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2023, 14:26
YORUM EKLE

banner95

banner94

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.