BÜYÜKŞEHİR DESTEKLİ KOÇLAR DAĞITILDI

Manisa Büyükşehir Belediyesi ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü iş birliğinde hayata geçirilen ‘Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliğinde Sürü Kalitesinin İyileştirilmesi Projesi’ kapsamında damızlık koç dağıtım programı Kula’da noktalandı.

BÜYÜKŞEHİR DESTEKLİ KOÇLAR DAĞITILDI

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün kırsal kalkınma destekleri kapsamında 2022 yılı Mart ayı içerisinde küçükbaş hayvan üreticilerine 200 adet damızlık koç dağıtımı yapıldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle hayata geçirilen Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliğinde Sürü Kalitesinin İyileştirilmesi Projesi' kapsamında Kula, Selendi ve Demircili üreticilere yüzde 75 hibe desteğiyle 53 adet damızlık koç verildi. Kula Hayvan Pazarında düzenlenen dağıtım törenine Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, Kula Tarım Orman Müdürü Bilgin Sarısu, Kula Muhtarlık İşleri Müdürü Faik Şentürk, Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı personelleri, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personelleri ve üreticiler katıldı.

‘SÜRÜ KALİTESİ İYİLEŞTİRİLEREK VERİM ARTTIRILACAK’

Damızlık koç dağıtımının ardından açıklamalarda bulunan Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, “Merkezde, Akhisar’da, Salihli’de, Kula’da koç dağıtım törenlerimizi gerçekleştirdik. Bu sonuncusu. Toplam, 200 koçumuz üreticimizle buluşturduk. Manisa Büyükşehir Belediyesi ve İl Tarım Orman Müdürlüğünün ortak proje kapsamında küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinde sürü kalitesini geliştirmek amacıyla yaptığımız bir proje. Bu proje sayesinde verim daha fazla artacak. Vatandaşlarımız, üreticilerimiz memnun” dedi.

DESTEKLER ARTARAK DEVAM EDECEK

Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu konuşmasının devamında önümüzdeki yıl yapılacak desteklerin artacağını da müjdeledi. Öztozlu, “Buradan bir müjde daha vermek istiyorum. Başkanımızdan da talimat aldık. Seneye bu projemiz katlanarak devam edecek. Bu 200 olan sayıyı daha fazla arttıracağız. Bildiğiniz üzere bu koçları Bursa Karacabey’deki TİGEM’den alıyoruz. Bunlar ari ırk. Yani aşıları tam, verimliliği yüksek olan hayvanlar. Bu sayede de çiftçilerimizin kendi sürülerinin kalitesi artacak. Kırsala ve hayvancılığa desteğimiz artmış olacak. Burada muhtarlarımız ve vatandaşlarımız var. Onların mutluluğunu görmek bizleri daha çok memnun ediyor” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2022, 14:48
YORUM EKLE

banner95

banner94