BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ, DEPREM BÖLGESİNDEN MANİSA’YA DÖNÜYOR

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen depremin ardından hızla depremin etkilendiği bölgeye hareket etmişti. İlk olarak Osmaniye’ye giden ve devamında Adıyaman’da arama kurtarma faaliyetlerine katılan İtfaiye ekipleri, görevini tamamlamasının ardından Manisa’ya doğru yola çıktı. 

BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ, DEPREM BÖLGESİNDEN MANİSA’YA DÖNÜYOR

06 Şubat 2023 Pazartesi günü saat 04.17’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.7 şiddetindeki depremin ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, hızla harekete geçerek deprem bölgesine doğru yola çıktı. 

İTFAİYE EKİPLERİNDE KOORDİNELİ ÇALIŞMA

Gün içerisinde saat 13.24’de Elbistan ilçesinde 7.6 şiddetindeki depremin gerçekleşmesiyle tüm Türkiye derin bir üzüntüye hapsolurken, Manisa Büyükşehir Belediyesi depremin etkilediği illerden olan Osmaniye’de AFAD’ın yönlendirmesi ile arama kurtarma çalışmalarına başladı. Osmaniye’de 5 günlük arama kurtarma çalışmalarının ardından depremin etkilediği Adıyaman’a yönlendirilen ekipler, Besni ilçesinde umut bekleyen canların enkaz altından kurtarılması için görevli ekiplerle koordineli bir şekilde çalışmalarını sürdürdü. 

ÇANKIRI VALİSİ AYAZ’DAN TEŞEKKÜR

Tüm Türkiye’nin dakika dakika takip ettiği deprem bölgesinde 10 gündür aralıksız bir şekilde çalışan Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, deprem bölgesinde görevini tamamlayarak Manisa’ya geri dönüş için yola çıktı. Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekiplerini, deprem bölgesinde görevlendirilen Çankırı Valisi Abdullah Ayaz uğurladı. Vali Ayaz, tüm Türkiye’yi derinden etkileyen depremin ardından arama kurtarma faaliyetlerinde gösterdikleri özverili çalışmalar için itfaiye ekiplerimize teşekkür etti. 

“UMUT OLMAK İÇİN ÇALIŞTIK” 

İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, “Depremin olduğu ilk andan itibaren harekete geçerek, görevlendirildiğimiz Osmaniye’ye geldik. Burada 5 gün süren çalışmaların ardından Adıyaman ilçesine geçtik. 10 günlük bu süreçte tüm Türkiye’de olduğu gibi depremin yıkıcı izleri karşısında bir yardım bekleyen vatandaşlarımıza umut olmak için çalışmalarımızı sürdürdük. Deprem bölgesindeki görevimiz tamamlandı. Elimizden gelen tüm çabayı burada çalışan ekiplerle birlikte gösterdik.” diye konuştu. Belgin Koçak

YORUM EKLE

banner95

banner94