banner83

BÜYÜKŞEHİR SU SORUNUNA NEŞTER VURUYOR

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Merkez Ilıca İçme Suyu Üretim Tesisi ile Akpınar İçme Suyu Dağıtım Tesisi arasında ekonomik ömrünü tamamlayan isale hattının 1,5 kilometrelik çelik borularla yenileneceği müjdesini verdi. Başkan Ergün, “Bu çalışmalarımızla su kaynaklarımızı koruyor, eski hatlardan kaynaklı kayıp-kaçak oranlarını da daha aşağıya çekiyoruz” dedi.

BÜYÜKŞEHİR SU SORUNUNA NEŞTER VURUYOR
banner87

Manisa Büyükşehir Belediyesinin 2022 yılı Aralık ayı Olağan Meclis Toplantısı 2’nci Oturumu gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, MASKİ’nin su kayıp-kaçaklarını azaltmak için Ilıca’da yapacağı altyapı çalışması ile Manisa merkezin içme suyu kapasitesini artıracak sondaj işiyle ilgili de bilgi verildi.

“KAYIP-KAÇAK ORANLARINI AŞAĞIYA ÇEKİYORUZ”

Başkan Ergün konuşmasında, su kayıp-kaçaklarını azaltmak için yoğun bir tempoda çalıştıklarını ifade ederek, “Manisa Merkez Ilıca İçme Suyu Üretim Tesisimizden, yani sondajlarımızın olduğu noktadan Akpınar İçme Suyu Dağıtım Tesisimize su taşıdığımız 1,5 kilometrelik isale hattını yenileyeceğiz. Bu hattımızı da SCADA sistemine bağlayacağız. Bunun da ihalesini 16 Aralık Cuma günü yaptık. Ömrünü tamamlayan eski hattı, çelik borularla değiştirerek daha sağlıklı bir sistemi hayata geçireceğiz. Bu çalışmalarımızla su kaynaklarımızı koruyor, eski hatlardan kaynaklı kayıp-kaçak oranlarını da daha aşağıya çekiyoruz” dedi.

SONDAJ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Başkan Ergün, açıklamalarının devamında Manisa merkezin batı ve doğu kanadında devam eden sondaj çalışmaları hakkında da meclis üyelerine bilgi verdi. Başkan Ergün, “Bunun yanında il merkezimizin içme suyu kaynaklarını artırmak için batı kanadına 10 adet, doğu kanadına da 8 adet olmak üzere yeni sondajlar açıyoruz. Bu noktadaki çalışmalarımız da devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2022, 14:19
YORUM EKLE

banner95

banner94

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.