BÜYÜKŞEHİRDEN AFET BÖLGESİNDE HİJYEN ÇALIŞMASI

Deprem bölgesinde çalışmalarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, bölgede kurulan çadır kentler, konteynerler ve ortak kullanım alanları ile kanalizasyonlarda ilaçlama ve dezenfeksiyon uygulaması gerçekleştirdi. Çalışmaların periyodik olarak devam edeceği belirtildi.

BÜYÜKŞEHİRDEN AFET BÖLGESİNDE HİJYEN ÇALIŞMASI

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilde yıkımlara neden olan depremlerin ardından yaraların sarılması için ilk andan itibaren afet bölgesinde çalışma yürüten Manisa Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığının korunması ve olası bir salgının önüne geçmek amacıyla bölgede kurulan çadır ve konteyner kentlerde ilaçlama ve dezenfeksiyon uygulaması gerçekleştirdi. 

BÜYÜKŞEHİRDEN DEZENFEKSİYON ÇALIŞMASI

Tüm alanlarda çalışmaları dikkatle ve titizlikle yürüten Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, vektör üremesinin önüne geçmek için fare, hamamböceği uygulaması ile ortam dezenfeksiyonu çalışması yaptı. Dezenfeksiyon ve ilaçlama çalışmalarının periyodik olarak devam edeceği belirtilirken, afetzede vatandaşlar da yapılan çalışma nedeniyle Büyükşehir ekiplerine teşekkür etti. 

YORUM EKLE

banner95

banner94