CHP'Lİ BAŞEVİRGEN: "ÇOCUKLAR BİLE MUTSUZ"

CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, Gölmarmara ilçesinde esnaf ziyaretleri yaptı. Başevirgen, " Üst üste yapılan fahiş zamlar, halkı çaresiz bırakırken özellikle küçük esnaf, zor günlerden geçiyor. Dükkanına girdiğimiz, sokakta konuştuğumuz bütün esnaflar dertli. Ekonomik kriz sadece esnafları vurmuyor. Artık harçlığı ile istediğini alamayan çocuklar bile mutsuz" diye konuştu.

CHP'Lİ BAŞEVİRGEN: "ÇOCUKLAR BİLE MUTSUZ"
banner87

Temel tüketim başta olmak üzere birçok üründe fahiş fiyat artışları devam ederken her güne yeni bir zamla uyanan esnafın zor günler geçirdiğini söyleyen Başevirgen, "Salgın sürecinde iş yapamaz hale gelen esnafın, ürünlerine gelen zamlar ile var olan sıkıntıları daha da artıyor. Sattığı malı yerine koyamayan esnaflar bir çıkış yolu arıyor. Son zamanlarda başta doğal gaz ve elektrik olmak üzere tüm gıda ürünlerinde dikkat çeken fahiş fiyat artışları da halkı zor durumda bırakıyor” dedi.

FIRINCI: "25 KURUŞUN HESABINI YAPIYORUZ"

Gölmarmara'da bir fırıncı esnafı ile görüşen Başevirgen'e esnaf,  "2,5 TL'ye sattığım ekmekten zarar ediyorum. En az 3-3,5 TL'ye satmalıyım ki zarar etmeyeyim. Ucuz un vereceğiz dediler, onu da vermediler. Veresiye defterimiz dolu. Ekmeği bile yazdıranlar var. Akşamüstü daha ucuz ekmek almak için gelen müşterilerim var. Hayvancılara 1,75 liradan vereceğimize vatandaşa 2 liradan satalım diyoruz. 25 kuruşun hesabını yapıyoruz. 570 lira gelen elektrik faturam 1860 lira geldi. Fırınım odunlu. Fırını yakmak için 1600 TL verip odun alamıyorum." diye dert yandı.

BAKKAL: "ÇOCUKLAR BİLE MUTSUZ"

Özellikle son 2 yıldır işlerinin çok kötü olduğunu söyleyen bir bakkal ise "İki yıldan beri illallah dedik. Her gün gelen zamlar yüzünden esnaflıktan bile yıldık. Kapı önünde oturup müşteri bekliyoruz. Elektrik faturaları ile baş edemiyoruz. Dondurma dolaplarını bile çalıştırmaya niyetimiz yok. Dükkanı kapatıp evde otursak daha karlıyız. Kapıyı açtığımız anda zarar etmeye başlıyoruz. Raflardaki fiyatları gören vatandaş zammı bizden biliyor. Çocukları bile sevindiremiyoruz. Aldığı 5 lira harçlıkla dükkana gelen çocuk eskiden bir paket bisküvi alınca yanına meyve suyu da alabiliyordu. Şimdi bisküvinin paketi 5 lira oldu. Çocukları bile mutsuz eden bu sistemin değişmesi için seçimi bekliyoruz." şeklinde konuştu.-

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94