CHP’DEN ÇOBANİSA ÇIKARTMASI

CHP Manisa İl Başkanlığı ve CHP Şehzadeler İlçe başkanlığı tarafından Şehzadeler ilçesine bağlı Aşağı Çobanisa mahallesindeki pazaryerinde ortaklaşa düzenlenen basın açıklamasında vatandaşın zamlardan sonra yaşadığı sıkıntılar gündeme taşındı.

CHP’DEN ÇOBANİSA ÇIKARTMASI
banner87

Basın açıklamasına CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP İl Başkanı Semih Balaban, CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Hakan Gürtunca, CHP Yunusemre İlçe Başkanı Av. Yalçın Arcak, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Basın açıklamasından önce CHP Grup Başkanvekili Özel ve beraberindeki partililer Aşağı Çobanisa’da kurulan pazaryerini apk indir ziyaret ederek hem esnafın hem de vatandaşın sıkıntılarını yakından dinledi. Pazaryeri ziyaretinin ardından düzenlenen basın açıklamasında hem partililer hem de vatandaş söz alarak yaşanan ekonomik sıkıntılar gündeme getirildi.

MHP LİDERİ BAHÇELİYE GÖNDERME

Pazaryeri ziyaretinin ardından vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği basın açıklamasına katılan CHP’li Özel, her gün gelen zamlar konusunda hem iktidarı hem de iktidarın ortağı MHP’li eleştirdi. Ziyaret ettiği pazaryerinde not aldığı fiyatlar üzerinden MHP Lideri Bahçeli’ye seslenen CHP’li Özel şöyle konuştu: “Pazarda bakliyat satan bir esnafımız var. Kendisine ‘Fiyatlar nasıl’ diye sordum. Kasım ayında 4 liraya sattığı bulguru bugün 10 liraya sattığını ifade etti. 17 liraya sattığı kuru fasulye 35 lira. 12 liraya sattığı nohut 25 lira. Daha sonra sebze-meyve satan esnafımızı ziyaret ettik. Onlara sorduğumuz 12 liraya satılan sivri biberi bugün 28 liraya, 13 liraya olan domates 24 lira, 6 lira olan havuç ise 9 lira olmuş. Eyy Bahçeli sen 6’yı çevirerek 9 yapıyorsun ya, dön bir bak bakalım Recep Tayyip Erdoğan 6 liralık havucu üç ayda nasıl 9 liraya getirmiş.” CHP’li Özel açıklamasının son kısmında erken seçim çağrısında bulundu.

CHP’NİN TARIM POLİTİKALARINI ANLATTI

Basın açıklamasında söz alan CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban ise partisinin başını çektiği Millet İttifakı iktidara geldiğinde çiftçiye yönelik tarım politikalarını gündeme taşırdı. CHP’li Balaban yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “CHP sadece eleştirmez. Eleştirmenin yanında somut çözümde sunar. Birincisi CHP’nin başını çektiği Millet İttifakı’nın iktidarında bir tarımsal planlama olacak. İkincisi, üreticiye alım garantisi verilecek. Üçüncüsü, bütün üreticilerimiz borçlu. Bu borçların faizleri silinecek. Ana para 5 yıl vadeli hale getirilip, üretici nefes alacak. Bankalardaki ipoteklerden kurtulacak. Ulu Önder Atatürk’ün söylediği gibi ‘Köylü Milletin Efendisidir’ sözünden yola çıkarak iktidarımız döneminde köylümüzü yine milletin efendisi yapacağız. Milletin kurduğu iktidarda zenginlerin yatlarına verilen ucuz mazot bizim çiftçimize verilecek. Mazotta ÖTV ve KDC kalkacak. Sadece mazotta değil gübre ve ilaçta da KDV kalkacak ve gübre konusunda çiftçimize destek verilecek. Bu ülkenin 2 şeye ihtiyacı var. Birinci üretim seferberliği, ikincisi ise tasarruf seferberliği. Bunları hep birlikte gerçekleştireceğiz.”

“TORUNLARIM YATAĞA AÇ GİRİYOR”

CHP’lilerin konuşmalarından ardından mikrofonu alan vatandaşlar ise zamlardan sonra yaşadıkları ekonomik sıkıntılarını dile getirdi. Kendisine bu ay 1500 lira elektrik faturasının geldiğini söyleyen emekli Perihan Battal tepkisini şöyle dile getirdi: “2 bin 500 lira emekli aylığı alıyorum. Şu anda iki tane öksüz torunuma bakıyorum. Evde benimle birlikte yaşlı annem kalıyor. Ama onlara artık bakamıyorum. Bu ay 1500 bira elektrik faturası geldi. Aldığım emekli aylığımın yarısını bile geçiyor. Bizi yönetenler 100 bin lira aylık alırken, emekliler 2 bin 500 lira aylık alıyor. Adalet bunu neresinde. Eğer gerçekten milleti düşünüyorlar, o zaman kendi aylıklarını da 2 bin 500 indirsinler. O parayla geçinsinler de bir göreyim. Torunlarım evde bazı zaman iki üç lokma yedikten sonra yatağa aç giriyor. Torunlarım aç kalıyor. Artık ne yapacağımı bilmiyorum”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94