banner83

CHP’Lİ BALABAN SARUHANLI’DAKİ ÇEVRE KATLİAMINI DUYURDU

Manisa’nın Saruhanlı İlçesi’ne bağlı Appak mahallesindeki ormanlık alanda bulunan mesire alanında son 1,5 yıldır artan çevre kirliğiyle ilgili olarak vatandaşlar birçok yere şikâyette bulundu. CHP Manisa Milletvekili Aday Adayı Semih Balaban, “Mesir’e alanı boşaltılan siyah renkli atık su sebebiyle neredeyse tamamen siyah alana bürünmüş.” dedi.

CHP’Lİ BALABAN SARUHANLI’DAKİ ÇEVRE KATLİAMINI DUYURDU
banner87

Kendilerine gelen şikâyet ve ihbar telefonlarının ardından CHP Manisa Milletvekili Aday Adayı Semih Balaban ile CHP Saruhanlı İlçe Başkanı Hasan Levent, çevre kirliliğinin yaşandığı Appak Mahallesi’ndeki ormanlık alanda incelemelerde bulundu.

“TAM BİR ÇEVRE KATLİAMI YAŞANIYOR”

CHP Manisa Milletvekili Aday Adayı Semih Balaban, “Bize gelen yoğun ihbar telefonlarının ardından Appak Mahallesindeki mesire alalında incelemelerde bulunduk. Yaptığımız incelemelerde karşılaştığımız manzara karşısında gözlerimize inanamadık. Ormanlık alanda tam manasıyla bir çevre felaketi ve katliamı yaşanıyor. Ayrıca çevre halkından aldığımız bilgiler doğrultusunda kirliğinin kısa süreli değil, uzun süredir yaşandığı bilgisine ulaştık. Mesir’e alanı boşaltılan siyah renkli atık su sebebiyle neredeyse tamamen siyah alana bürünmüş. Ayrıca içinde asit olduğu ifade edilen siyah renkli suyun mesire alanındaki ağaçlar ile bitki örtüsünü de olumsuz yönde etkilediğini tespit ettik.”

“YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ”

CHP’li Balaban açıklamasının devamında çevre katliama sebep olan zeytin işletmesi hakkında gerekli yatırımların uygulanması için yetkililere çağrıda bulunarak sözlerini şöyle sonlandırdı: “Bu bölgede tam olarak ormanlık alan, ağaçlar ve bitkiler katlediliyor. Her zaman söylediğimiz gibi CHP olarak çevre katliamlarının her zaman karşısındayız. Hiçbir zamanda buna müsaade etmeyiz. Çevreyi kirleten ve kaçak yollarla ormanlık alana kirli sularını deşarj eden tesis hakkında bir an önce gerekli yasal işlemler yapılmalı. Bu konuda ilgili kurumları göreve davet ediyoruz.”

“YERALTI SULARINI DA KİRLETİYOR”

Bölgede incelemelerde bulunan CHP Saruhanlı İlçe Başkanı Hasan Levent ise, kirliliğin sadece çevreyi değil, yeraltı sularını da olumsuz yönde etkilediğinin altını çizerek şöyle konuştu: “Yaşanan çevre felaketi ile ilgili olarak vatandaşlarımızdan sayısız ihbar telefonu aldık. Gelip incelediğimizde de korkunç manzaraya şahit olduk. Kaçak yollarla asitli atık sularını deşarj eden bu tesis sadece çevreyi kirletmekle kalmıyor, yeraltı sularını da olumsuz yönde etkiliyor. Çünkü bu sular yeraltı sularını da karışıyor. Bir an önce yetkililerin bu konuya duyarlılık gösterip, yaşanan çevre felaketinin önüne geçmesi çağrısında bulunuyoruz. Geçen her bir gün çevre kirliliğinin daha da büyümesine sebep olacak.”

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2023, 13:58
YORUM EKLE

banner95

banner94

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.