banner83

DUMLU, İYİ PARTİ İL BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI KOYDU

İYİ Parti Manisa teşkilatında kongre takvimi çalışmaya başladı. İyi Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, milletvekili adaylığı nedeniyle yeniden aday olamayacak. Başkan Eryılmaz’dan boşalan başkanlık koltuğu için ilk açıklama İYİ Parti Manisa Siyasi İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Erhan Dumlu‘dan geldi.

DUMLU, İYİ PARTİ İL BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI KOYDU
banner87

İYİ Parti Manisa Siyasi İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Erhan Dumlu, Ocak ayının ortasında yapılması öngörülen kongre öncesinde İl Başkanlığına aday olduğunu İl Binasında yaptığı basın açıklamasıyla duyurdu. Başkan Adayı Erhan Dumlu’nun basın açıklamasında İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Şehzadeler İlçe Başkanı Ahmet Çelik, Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, İlçe Başkanları, önceki dönem milletvekili Mustafa Enöz, bir zamanlar MHP’den milletvekili adayı olan sonrasında da İYİ parti saflarına katılan Yaşar Coşkun ve çok sayıda partili yer aldı.

DUMLU’DAN AÇIKLAMA

İYİ Parti Manisa İl Başkanlığına aday olduğunu açıklayan Başkan Yardımcısı Erhan Dumlu; “Şu anda karşınıza, partimizin kuruluş ateşinin yandığı günden beri çok severek, gerçekten yorulup, ama bir o kadar da keyif duyarak, şerefle, şevkle, arzuyla istekle üstlendiğim İl başkan Yardımcılığı görevini sürdürürken, İl Başkanı adayı olarak çıkmış bulunuyorum. Ülkede bunca yoksulluk, yolsuzluk, işsizlik, açlık kol gezerken ben de hiçbir şey yokmuş gibi huzur içinde oturamazdım. Bizler, 20 yıllık iktidarları sonunda vaatte bulunmaktan başka bir şey yapamayan AKP’ye dur demek için bir araya geldik. Cumhuriyetin tarihinde ilk defa kendi bakanlığına kendi şirketinden dezenfektan satan bakanı koruyan, fütursuzluğa dur demek için bir araya geldik. Üç beş kurumdan maaş almayı ayıp saymayan, ar perdeleri yırtılmış arsızlara dur demek için bir araya geldik. Ampulü ile sadece kendi yandaşlarını aydınlatmayı seçen zihniyete dur demek için bir araya geldik. Ben bu ülkeyi pazarlıyorum, satıyorum diye açıkça söyleyip, parsel parsel ülkeyi satanlara dur demek için bir araya geldik. Milliyetçiliği ayaklarımın altına aldım diyen bir zihniyeti sandıkta kovmak için bir araya geldik. Ne mutlu Türküm diyemedikleri için, andımızı kaldıranlara inat, daha yüksek sesle, ne mutlu Türküm diye haykırmak için bir araya geldik. Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün adını anmaktan imtina edenlere inat, onları her daim Fatiha’lar ve saygıyla anmak için bir araya geldik.” dedi.

“GÖREVİMİZİ EKSİKSİZ YÜRÜTMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Dumlu, “Aynı sevda ve aynı aşkla şu anda bir aradayız. Bizi bir araya getiren sevda birliği, gönül birliğidir. Manisa öncelikli sevdamızdır. Ancak ülkemize, cumhuriyetimize sarsılmaz bir sevda ile sarılırken, Mustafa Kemal Atatürk’ün koyduğu çağdaş uygarlık hedefi bizlerinde hedefi olacaktır. Kuruluşundan beri il başkan yardımcılığı görevini yürütüyorum. 4 yıldır da değerli il başkanım Hasan Eryılmaz başkanlığında il yönetim kurulu arkadaşlarımla partimiz ve ideallerimiz için birlikte büyük bir gayret ve hizmet anlayışı ile görevimizi eksiksiz yürütmeye çalışıyoruz. Manisa’da büyük mesafeler aldığımız, kazandırdığımız üye kayıtları ve teşkilatlanma çalışmalarımız kamuoyunca da bilinmektedir. Birlikte görev yaptığım tüm arkadaşlarıma şükranlarımı sevgilerimi sunuyorum. Şimdi aynı hizmet anlayışı ile İYİ Parti Manisa il başkanı olarak partime ve Manisa’mıza hizmet etmek için karşınızdayım. Gün kişisel hesapların günü değil. Gün kırgınlıkların, ayrılıkların günü değil. Gün yaşadıklarımızın farkında olma günü. Gün Cumhuriyete ve ülkeye sahip çıkma günü. Gün İl kongrelerimizde seçilen kim olursa olsun onun arkasında durma günü. Bu bilinçle ve sizlerden aldığım güçle buradayım. Manisa’ya el ele, gönül gönüle, hep birlikte sahip çıkacağımızı, Manisa’nın sahipsiz olmadığını haykırmak için buradayım. Bilgimle, tecrübemle, gençliğimle, çalışkanlığımla, dürüstlüğümle göreve talibim. Bu yarış artık tek başına koşulabilecek bir yarış değil. Bu yarış Manisa’ya ve partimize değer veren ve değer katacak olan liyakatli dava arkadaşlarımla birlikte kazanacağımız bir yarış.” ifadesinde bulundu. 

“MANİSA İÇİN GÖREVE TALİBİM”

Dumlu, “Büyük hayaller, gönül birliği kurmuş, inanmış ve adanmış insanların kader birliğiyle gerçeğe dönüşür. Ben bu göreve Manisa'yı memleket bilenlerin adına talibim. Sanayisiyle, tarımıyla, turizmiyle, tarihiyle Manisa'nın İzmir'den büyük olduğunu görenlerin adına talibim. Memleket sevdasını simgeleyen bayrağı, taşımaya talibim. Aldığım bayrağı daha ileri götürebilmek, geçmişi ile gurur duyacak, geleceğe umutla bakacak bir Manisa için göreve talibim. Seni beni değil, biz olanı konuşabilmek için talibim. Manisamı seviyorum derken, sadece taşını, toprağını, bağını, bahçesini değil, vatansever insanlarını seviyorum. Bu güzel insanların kader çizgisini değiştirmek için, şimdi el ele, gönül gönüle zorlu yollara düşme zamanı olduğunu biliyorum. Bu güzel, bu dürüst, bu tertemiz insanların aşına, işine, geleceğine sahip çıkma zamanı olduğunu biliyorum. Cumhuriyete sahip çıkma zamanı. Kaderimize sahip çıkma zamanı olduğunu biliyorum. Yargı organlarımıza, hukukumuza, meclisimize, insanımıza sahip çıkma zamanı olduğunu biliyorum.” açıklamasında bulundu.

“ZENGİN VE MUTLU BİR TÜRKİYE İSTİYORUM”

Dumlu, “Artık hayata gönül rahatlığı ile baktığımız, yeni bir anlayışla yönetilen Türkiye istiyoruz. Adaletle özgürleşen, güvenle yaşayan, liyakatle eşitlenen, sevgiyle güçlenen, üreterek kalkınan, güçlü, zengin ve mutlu bir Türkiye istiyorum. Bunu başarmak içinde liyakatli dava arkadaşlarımla birlikte İl başkanlığına aday olduğumu açıklıyorum. Hepinize katılım sağladığınız için teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum. Yolumuz hak yoludur yolumuz hakikat yoludur. Ne Mutlu Türküm diyene.” İfadeleriyle açıklamasını sonlandırdı.” diyerek sözlerine son verdi.

“PARTİMİZDE DEMOKRASİ ŞENLİĞİ VAR”

Dumlu, Hasan Eryılmaz yönetimindeki arkadaşlardan birlikte çalışmak isteyeceklerle istişarede bulunacağını belirtti. İl Başkan Hasan Eryılmaz ise “Partimizde demokrasi şenliği var. Dileyen arkadaşlarımız aday olarak bu şenliğe renk katabilir.” dedi. İyi Parti’de Erhan Dumlu’dan sonra diğer başkan adaylarının da önümüzdeki günlerde açıkla yapması bekleniyor. 

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2022, 15:56
YORUM EKLE

banner95

banner94

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.