EBOB AKADEMİ EĞİTİMDE FARK YARATIYOR

Manisa’da geçen ay faaliyete başlayan EBOB Akademi, geliştirdiği yenilikçi eğitim metotlarıyla fark yaratıyor.

EBOB AKADEMİ EĞİTİMDE FARK YARATIYOR
banner87

EBOB Akademi kurucusu Serdar Yılmaz, eğitim alanında iddialı olduklarını şu sözlerle dile getirdi; “EBOB’da eğitimin etüt grupları, okul destek kursları ve dil grupları olarak üç yöne ayrıldığını söyleyebiliriz. Bu anlamda ilkokul 2, 3 ve 4. sınıf öğrencileri itibaren kurumumuzda etüt eğitiminden, ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri okul destek kurslarından, ilkokuldan lise gruplarına kadar tüm gruplar ise dil grubu fırsatlarından faydalanabilmektedir. Temel prensibimiz kurumumuza kaydolan tüm öğrencilerimizin akademik olarak bulunduğu noktadan en az 5 ya da 6 basamak ileriye taşımak.”

OKUL SONRASI HAFTADA 12 SAAT EĞİTİM

EBOB’da 3 eğitim metodu uygulandığını ifade eden Yılmaz, bu metotları şu sözlerle anlattı; “Daha önce de söylediğim gibi eğitimin üç yönü var. İlkokul öğrencilerimiz okul sonrası haftalık 4 gün üçer saatten toplamda 12 saatlik bir eğitim alıyor. Bu eğitimin 10 saatlik kısmı öğrencilerimizin o gün okulda gördüğü derslerin tekrar edilerek pekiştirilmesi ve o gün verilen ödevlerin yapılmasına yönelik sınıf eğitimini kapsıyor.

EKSTRA 2 SAAT DİL EĞİTİMİ

Etüt eğitiminin öne çıkan diğer bir yönü ekstra 2 saatlik dil eğitimi içeriyor olması. İngilizce öğrenmek artık çağın gerekliliklerinden biri, ortaokullar bile nitelikli öğrenci sınıfları oluştururken dil sınavını belirleyici olarak kullanıyor, çünkü dili öğrenebilmek gerçekten yetenek gerektiren bir mecra beynin sol tarafını kullanmayı gerektiren bir alan. Bu anlamda verdiğimiz dil eğitimiyle birlikte daha ortaokul aşamasında öğrencilerimize nitelikli okullara yerleşme fırsatı sunuyoruz.

OKUL DESTEK VE SINAVA HAZIRLIK GRUPLARI

Eğitim sistemimizin diğer yönü ortaokul gruplarına yönelik okul destek kurslarını ve sınavlara hazırlık gruplarını kapsıyor. Burada 5 ve 6. sınıf öğrencilerimize yönelik verilen eğitimde okul derslerinin ortalamasının arttırılmasına yönelik yöntemler izleniyor. İşlenen konular yeniden daha etkin ve kapsamlı bir biçimde işleniyor. Bu sınavda başarıyı etkileyen unsurlardan biri de öğrencinin okul ortalaması. 7 ve 8. Sınıflara yönelik eğitimde artık okul derslerine desteğin biraz daha ötesine geçerek görmesi gereken tüm soru çeşitlerinin ve çözüm tekniklerinin de yüklendiği bir eğitim metoduna geçiliyor. Bu gruplara normal standart eğitimin dışında ekstra birebir dersler, soru çözüm saatleri, özel etüt eğitimleri uygulanarak başarı adeta teminat altına alınıyor. Ders saatlerinden bahsedecek olursak 5 ve 6. Sınıflar EBOB’da haftada 10 saatlik hafta sonları uygulanan bir eğitim alıyor, sınav grubu 7 ve 8. sınıf öğrencilerimiz ise 12 saatlik standart bir eğitime tabi tutuluyor. Son olarak dil gruplarımızdan bahsetmek gerekirse; ilkokul gruplarından başlayarak lise seviyesi de dâhil olmak üzere tüm gruplar akademimizde grammar ve konuşma kurları gibi çeşitli kurlardan istifade edebiliyorlar.”

SINIRLI KONTENJAN SINIRSIZ DESTEK

EBOB’un butik bir kurum olduğunu ifade eden Yılmaz, sınırlı kontenjanla öğrenci aldıklarını bu nedenle de öğrencilerle birebir ilgilendiklerini kaydederek; “Kurumumuzda 1’i etüt sınıfı olmak üzere 5 adet sınıfımız mevcut. Etüt sınıfımız 10 kişilik bir kapasiteye sahip diğer 3 sınıfımızda kapasitemiz 12 kişiden oluşuyor. Son sınıfımız alan olarak diğerlerinden daha büyük bir ölçüye sahip, bu sınıftaki kapasitemizi ise 16 kişi olarak belirledik. EBOB‘da rehberlik hizmeti toplam kalite yönetiminin önemli bir parçası. Uyguladığımız rehberlik hizmeti sadece öğrencinin kursa gelip gidişini, ödevlendirilmesini ve takibini kapsamıyor. EBOB butik bir kurum, bu durumun öğrencilerimiz için şöyle bir avantajı var. Kontenjan sınırlı olduğundan eğitmenlerimiz enerjisini belli bir grup için harcıyor. Bu da öğrencilerimizin eğitmenlerimizden maksimum ölçüde faydalanmasının önünü açıyor. Kurumumuzu öne çıkaran başka bir özelliğimiz ise daha önce bahsettiğim gibi rehberlik hizmetimizin sistemli bir şekilde veriliyor oluşu. Kurumumuzda rehberlik hizmetinin yükü sadece rehber hocamızın omuzlarında değil, öğrencilerimizin dersine giren öğretmenlerinden kurum müdürümüze kadar herkes bu alanda sorumluluk yükleniyor” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94