EMNİYET TEŞKİLATI VE PROTOKOLÜ BULUŞTURAN İFTAR

Manisa’da dernek çatısı altında tecrübelerini derneğe gelen genç polis memurlarına aktaran emekli polisler aileleriyle birlikte onurlarına verilen iftar yemeğinde bir araya geldi.

EMNİYET TEŞKİLATI VE PROTOKOLÜ BULUŞTURAN İFTAR
banner87

Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yılmaz’ın katkılarıyla Polis Evinde düzenlenen iftar yemeğine Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Eniyet Müdürü Ömer Uslusoy, Manisa’nın Emniyetinin eski müdürlerinde Yavuz Elbirler, Ak Parti İl Başkanı Salih Hızlı,CHP İl Başkanı Semih Balaban,MHP İl Başkanı Murat Öner, Şehit ve Gazi Aileleri Dernekleri ile Türkiye Emekli polisler Manisa Derneğine üye olan 200 emekli polis eşleriyle katıldı. Davetlileri Polis Evinin girişinde Türkiye Emekli polisler Manisa Derneği Başkanı Ahmet Turan Turgut,Başkan Yardımcısı Mustafa Okutucu,Sekreter Gökhan Koçtürk,Sayman Mustafa Kemal Güngör ve yönetim kurulu üyesi Şükrü Kaplan karşıladı.

YENİ PROJELER İÇİN DESTEK TALEBİ

Türkiye Emekli polisler Manisa Derneğin saymanı Mustafa Kemal Güngör, burada yaptığı konuşmada, derneklerinin önemli bir ihtiyaca cevap verdiğini kaydederek, kentte daha da etkin olmak ve projeler üretmek için protokolden destek talebini dile getirdi. Güngör, “Emniyet hizmetleri mensupları ve emeklilerinin yapısal sorunlarını ve özlük haklarını dillendirecek ve yasal çerçevede savunacak sendika ve oda gibi güçlü sivil toplum kuruluşu yoktur. Derneğimiz bu boşluğu doldurmaya çalışan sivil toplum örgütüdür. Birçok hedeflerimiz var. Önceliğimiz dayanışma içerisinde mevcud bağlarımızı güçlendirip maddi ve manevi hizmetler sunabilmek! Bu konuda iki büyük hayal ve projemiz var; ilki iktisadi işletme ile derneğimize güçlü bir ekonomi yaratmak, bunun için belirlediğimiz bir yer var il emniyet müdürümüz sayın Ömer Uslusoy’a arz edeceğiz ve desteğini bekliyoruz. İkincisi ise mevcut yerimizin üst katlarına üyelerimizin, çocuklarımızın kullanabileceği misafirhane veya yurt yapmak, üyelerimizin emekli olduktan sonra yıllar geçtikçe hak kaybına uğradığı maaş gibi ekonomik sorunları ve diğer sorunları ile çözüm önerilerini yetkililerimize ve kamuoyuna iletmektir. Bu yolda valiliğimiz, bağrından çıktığımız emniyet müdürlüğümüz diğer devlet kurumları özellikle kentleşme sorunları ile ilgili belediyelerimiz ile ortak hazırlanan veya bizim hazırladığımız projelerle çözüm olmaya çalışacağız. Yukarıda sıraladığımız konularda başta sayım valim, belediye başkanlarım ve emniyet müdürümden kapısını çaldığımızda destek bekliyoruz” dedi.

HIZLI VE BALABAN YAN YANA İFTAR AÇTI

Yemekte, Ak Parti ve CHP'nin il başkanları aynı masada yan yana oturup dua etmesi, derneklerin birleştirici gücünü bir kez daha ortaya koydu.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2022, 17:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94