ERYILMAZ’DAN VERGİSİZ ŞEKER İTHALATINA TEPKİ

Resmi Gazete’de yayınlanan şeker ithalatı kararını değerlendiren İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, “Türkiye’nin şeker fabrikalarını kapatıp tarım ülkesini yurtdışına muhtaç ettiler” dedi.

ERYILMAZ’DAN VERGİSİZ ŞEKER İTHALATINA TEPKİ
banner87

Resmi Gazete’de yayınlanan karar kapsamında, kamış ve pancar şeker ithalatında 400 bin tona kadar gümrük vergisi ve ek mali yükümlülüklerin sıfır olarak uygulanacağı ifade edildi. İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, AK Parti iktidarının yanlış uygulamaları nedeniyle Türkiye’nin tarımda yurtdışına muhtaç bırakıldığını söyledi.

“KENDİ KENDİNE YETEBİLEN BİR TARIM ÜLKESİYKEN İTHALAT MERKEZİ OLDUK”

Başkan Eryılmaz açıklamasında, “Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en önem verdiği konu tarımdı. Savaştan çıkmış, yoklukta olan bir durumdayken büyük bir ülke inşa etti ve ilk olarak tarımda bağımsızlığı sağladı. O günden bu yana Türkiye’nin birçok yerinde fabrikalar açıldı. Şeker fabrikaları da bunlardan biriydi. Bu iktidar, Türkiye’nin en değerli fabrikalarını, en kıymetli markalarını sattı. Şeker fabrikaları da bunlardan biriydi. Şimdi yurtdışından şeker ithal edecek duruma getirildik. Kendi kendine yetebilen bir tarım ülkesiyken; bırakın şekeri, samanı bile ithal eder duruma geldik” dedi.

“ŞEKERİN TADI KALMADI”

İYİ Partili Eryılmaz, “Yarattıkları bu ucube ekonomik modelle birlikte Türkiye’de en temel gıda maddeleri bile ulaşılamaz hale geldi. 5 kilo şeker 98 TL, ekmek 3,5-3 TL, 1 kilo pirinç 25 TL. Rakamlar ortada. Onlar saraylarında keyif sürerken vatandaş bir kaşık şekere, bir bardak pirince, bir ekmeğe muhtaç bırakıldı. Bu rakamlara bakıldığında artık şekerin bile tadının kalmadığını söyleyebiliriz” diye konuştu.

“BECERİKSİZ YÖNETİCİLERLE EKONOMİ DÜZELTİLMEZ”

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz son olarak şu ifadeleri kullandı, “Ekonomi, ne yaparlarsa yapsınlar kötüye gitmeye devam ediyor. Türkiye’nin Hazine ve Maliye Bakanlığı koltuğunda oturan zat ‘enflasyon geçici’ diyor. Halkın gözünün içine baka baka yalan söylüyorlar. Döviz kuru ortada, Türkiye yan sanayi merkezi haline dönüştürüldü, katma değerli bir ürün üretemez duruma getirildi. AK Parti iktidarı, görevde kaldığı 20 yıllık süreçte Türkiye’yi 50 yıl geriye götürüldü. Bu iktidar ve beceriksiz yöneticileri görevden ayrılmadığı sürece ekonominin düzelmesi imkansız. İYİ Parti’nin ülkemizi refaha kavuşturmak için gerekli tüm ekonomi politikaları hazır. İktidara geldiğimizde ilk olarak Türkiye’nin hiç edilen tüm markalarını yeniden inşa edeceğiz. Türkiye’yi yeniden kendi kendine yetebilen bir ülke haline getireceğiz. Yandaşların cepleri için değil, halkın geleceği için çalışacağız. Söz veriyoruz, İYİ Parti iktidarında tüm Türkiye’ye güneş yeniden doğacak”-

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2022, 15:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94