'FAKİR BABASI' BURHAN KURTOĞLU HAYATINI KAYBETTİ

Manisalı sanayici ve Fakirlerin babası olarak bilinen Burhan Kurtoğlu tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Hayırsever iş insanın Kurtoğlu’nun ölümü iş dünyasında olduğu gibi Manisa’da da büyük üzüntü yarattı.

'FAKİR BABASI' BURHAN KURTOĞLU HAYATINI KAYBETTİ
banner87

Kurtoğlu’nun cenazesi ikindi namazını müteakip Hatuniye Camii'nde kaldırılacak. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nda 12 yıl üyeliği olmasının da ötesinde; 6 yıl da meclis başkanlığı görevinde bulunan, Özel Huzurevi Vakfı, Diyanet Eğitim Vakfı yönetimlerinde, Sosyal Dayanışma Vakfı’nda 5 yıl, Hafızlar ve Mevlidhanlar Derneği, Emniyet Spor Kulübü ikinci başkanlığı, en son olarak da Fakirlerin Babası ünvanını aldığı Gönülden Gönüle Derneğinin kurucusu ve başkanlığını üstlenen Burhan Kurtoğlu, yakalandığı hastalıktan dolayı 15 gündür Celal Bayar Üniversitesi Dahiliye Ana Bilim Dalında tedavi görüyordu.

BÜYÜK ÜZÜNTÜ YARATTI

83 yıllık ömrüne iş dünyasını, hayırseverliği ve bir çok projeleri sığdıran ve bunlarla gelecek nesillere örnek olan ‘Fakirlerin Babası’ Burhan Kurtoğlu’nun ölümü Manisa’da büyük üzüntü yarattı. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası, OSB Yönetimi sosyal medya üzerinde taziye mesajları paylaştı. Hatuniye Cmaindeki cenazesine çok sayıda vatandaşın katılması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94