banner83

HADİ GEZELİM GÜRLE’DE

İçme suyumuzun belli bir oranını karşılayan su kaynağı ile, doğal güzellikleri ve verimli toprakları ile cennetten bir köşe olan; Yunusemre ilçemizin Gürle Mahallesi'nde bu hafta MNS Hanımeli Yemek Sanayi Serkan Özşen'in sponsorluğu ile "Hadi Gezelim" programımızın yeni bölümünü çektik.

HADİ GEZELİM GÜRLE’DE
banner87

Mahalle Muhtarı İsmail Garip ve mahalle sakinlerinin ev sahipliğinde, geçmişten bugüne Gürle'nin kültürünü, tarihçesini, yaşam tarzını ETV ekranlarına taşıdık. Selçuklular döneminde Horosan'dan Manisa'ya gelen 7 kardeşlerden (erenlerden) biri olan Yolageldi Baba'nın namaz kılmak için su bulamayınca ayağı ile yere vurarak; "Gürle ya rabbi" duasından sonra; yerden suyun gürleyerek akması sonucu bölgeye "Gürle" adının verilme efsanesini dinlediğimiz bu programda, çok keyifli sohbetlere de şahit olduk.

'Nar ekşisinin meşhur olduğu Gürle'de, nar ekşisi yapan mahallenin hünerli kadınları ile sohbet, yine programı renklendiren en önemli detaydı.

Alabalık nerede yenir? Sorusunun cevabını alacağınız bu programda, Alabalığın nasıl yapıldığına dair bilgileri de; Gürle'de özel bir restaurant işletmecisi olan Akif Bey ve Perihan Hanım çiftinden aldık. Programın tüm detaylarını bu akşam saat 20:00'de, ETV ekranlarından izleyebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94