İYİ GÜNDE KÖTÜ GÜNDE ‘LOKMACI TOYGAR’ SİZİNLE

Manisalıların, en mutlu gününden en acı gününe kadar hayatlarındaki önemli günlere eşlik eden ‘lokma’, 18 yıldır ‘Lokmacı Toygar’ güvencesinde.

İYİ GÜNDE KÖTÜ GÜNDE  ‘LOKMACI TOYGAR’ SİZİNLE
banner87

Manisa’da 18 yıldır lokma dökerek geçimini sağlayan Toygar İşgil, lokmacılık sektörü hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Manisalıların lokmayı çok sevdiğini söyleyen İşgil, Manisalılar lokmayı çok seviyor. Satışlarımız iyi. Özel gün, sünnet, düğün gibi birçok organizasyonda toplu siparişler alıyoruz” dedi. Mesleğinin zorluğuna da değinen İşgil, “Yaz, kış zorluğu bitmez. Yazın sıcak, kışın soğuk, yağmur, çamur bizi zorlayabiliyor” şeklinde konuştu.

USTALIK GEREKTİRİR

Şuruplu ve şurupsuz olarak iki çeşit lokma yaptıkalrını belirten İşgil, iyi bir lokmanın sırrını şu sözlerle anlattı; “İyi bir lokma ustalık gerektirir. Malzemenin kaliteli olması gerekir. Yoksa lokma güzel olmaz. Şuruplu lokma orijinal şekerden olmalıdır.
Şurupsuz lokma ise çıtır olmalıdır

LOKMACININ YAPTIĞI GİBİ OLMAZ

Lokmacı Toygar İşgil, evde yapılan lokmanın tadının, lokmacının yaptığı gibi olmamasının nedenini ise şu sözlerle açıkladı; “Lokma evde yapıldığı zaman, hamur ve pişirmek ince işçilik ister. O yüzden yapamazsınız. Tabi ki işin incelikleri var… O yüzden lokmayı lokmacılara bıraksınlar. Bizimle lezzet garantisi güvende.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayhan dağdelen
Ayhan dağdelen - 6 ay Önce

Lokma arabasını hergun yol ortasına bırakmayın gecerken gecilmiyor karakoyde

SIRADAKİ HABER

banner95

banner94