banner83

İYİ PARTİLİ ERYILMAZ: “FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞI ARAŞTIRILMALI”

15 Temmuz 2016 yılında yaşanan hain darbe girişiminin yıl dönümünde açıklama yapan İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılmadığı savundu.

İYİ PARTİLİ ERYILMAZ: “FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞI ARAŞTIRILMALI”
banner87

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü için mesaj yayınladı. Başkan Eryılmaz, “15 Temmuz’da yitirdiğimiz canların hesabının sorulması için FETÖ’nün siyasi ayağı araştırılmalıdır” dedi.

“SAMİMİ DEĞİLLER”

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, “251 canımızın şehit, 2 bin 734 vatandaşımızın gazi olduğu, hain FETÖ’cülerin halkın üzerine bomba yağdırdığı 15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden tam 6 yıl geçti. Geçen 6 yıllık sürede FETÖ’nün para babalarının ortaya çıkarılması için verdiğimiz tüm önergeler reddedildi. 15 Temmuz’un araştırılması için verdiğimiz önergeler, iktidar temsilcileri tarafından görmezden gelindi. 15 Temmuz’un siyasi ayağını 6 yıl boyunca araştırmayın üzerini kapatmaya çalışanlar, darbe karşıtı söylemlerinde samimi değildir. Bu zihniyet ne 15 Temmuz ruhunu anlar, ne de 15 Temmuz söylemlerinde samimidir” dedi.

“‘NE İSTEDİNİZ DE VERMEDİK’ DİYENLERİ UNUTMAYACAĞIZ”

Başkan Eryılmaz son olarak şu ifadeleri kullandı, “15 Temmuz hain darbe girişiminin siyasi sorumlularının kimler olduğunun ortaya çıkmasından neden korkuyorsunuz? Bu halk, yüce Türk milleti sizi sokaktan topladı. Sizlerin yıllardır yaptığı yanlışlar nedeniyle FETÖ her yerde palazlandı ve halkımızın üzerine bomba yağdırdı. Biz halka ateş açanları da, halka ateş açanları devletin en üst noktalarına yerleştirip ‘ne istediniz de vermedik’ diyenleri de unutmayacağız. 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı ve gazilerimize şifalar diliyoruz”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94