banner83

KAYMAKAM KANTAY SODAM KURSLARINI ZİYARET ETTİ

Manisa Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde Sosyal Dayanışma Merkezi (SODAM) kurslarını ziyaret etti. Kaymakam Kantay “Sosyal dayanışma Merkezi, Kadınlarına yönelik psikososyal, sosyokültürel, mesleki gelişim ve kişisel gelişim konularında eğitim veren kurs merkezleridir. Bizler kadınlarımızın ekonomik hayat içerisinde aktif yer almasını hedeflemekteyiz” dedi.

KAYMAKAM KANTAY SODAM KURSLARINI ZİYARET ETTİ
banner87

Kaymakam Kantay kadınların ekonomik hayatta aktif rol almalarını hedeflediklerini söyledi.
 

KADINLARA EKONOMİK HAYATA KATILIN ÇAĞRISI

Kantay, “Sosyal dayanışma Merkezi, Kadınlarına yönelik psikososyal, sosyokültürel, mesleki gelişim ve kişisel gelişim konularında eğitim veren kurs merkezleridir. Bizler kadınlarımızın ekonomik hayat içerisinde aktif yer almasını hedeflemekteyiz. Özelikle ihtiyaç sahibi kadınlarımızın sosyal hayata entegre olması ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunabilmek için ortamlar hazırlamaktayız. Merkezimizin ihtiyaçları için ödenek Aile ve sosyal Hizmetler bakanlığı tarafından karşılanmakta olup gerekli malzeme ve giderler vakfımızca temin edilmektedir.” dedi

ÜCRETSİZ KREŞ EĞİTİMİ

Kantay, “Manisa Yunusemre ilçesinde 21 Ağustos 2019 tarihinde açılmış olan sosyal Dayanışma Merkezi ilçemizde faaliyetlerini yürütmeye devam etmektedir. Bizler 1 Nisan 2022 tarihinden itibaren aktif olarak vatandaşlarımıza hizmet vermekteyiz. I. Kademe ve II. Kademe okuma yazma kursumuz Kuranı Kerim kursumuz, Dikiş- giyim Bilgileri kursumuz, Takı tasarım ve örgü tığ örücülüğü kursumuz ile işbirliği içerisinde olduğumuz çevre okullar ile sağlık kuruluşlarından gelen talepler doğrultusunda 30 Kasım tarihinde açmış olduğumuz bilinçli hamilelik ve bebek bakımı kurslarımız ile devam etmektedir. Tüm bunların haricinde kursiyerlerimizin 37-72 Ay aralığında ki çocuklarına ücretsiz kreş eğitimi vermekteyiz.” Diye konuştu.

“OKUMA YAZMA KURSUMUZA TALEP VAR”

Kurslara yoğun talep olduğunun altını çizen Kaymakam Kantay, “Kurslarımızdan en çok talep gören kursumuz giyim bilgileri (dikiş kursu) kursu olmakla birlikte ardından okuma yazma kursumuza talep vardır. Bir dönem boyunca kurslarımızdan 90 vatandaşımız faydalanmış olup 30 tane de 3-6 yaş arası çocuğumuz kreş hizmetimizden faydalanmıştır. 90 vatandaşımızın 26 tanesi okuma yazma kursuna katılım sağlamış olup dönem sonunda 14 kursiyerimiz okur yazar belgesi alacaktır. 12 kursiyer ise I. kademe okuma yazma kursundan II. Kademe okuma yazma kursuna geçiş yapacaklardır.” İfadelerini kullandı.

“28 YENİ KAYDIMIZ VAR”
 

Kantay son olarak,“25 kursiyerimizde Kuranı kerim kursumuzdan faydalanmış olup geriye kalan 39 kursiyerimiz dikiş, takı, örgü kurslarımızdan faydalanmıştır. 2023 yılı kayıtlarımız devam etmekte olup; 42 kursiyerimiz kayıt yenileme yapmıştır ve 28 yeni kaydımız vardır. 37-72 ay oyun odamız için ise 10 kaydı yenilenen çocuklarımız ile 5 tane de yeni kaydı oluşturulan çocuğumuz vardır.” diyerek sözlerini noktaladı.

OĞUZ’DAN KATILIMCILARA TEŞEKKÜR

Yunusemre Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayşen Oğuz ise katılımcılara teşekkür etti. Oğuz “Yunusemere Kaymakamımız Atilla Kantay, kıymetli eşi Müjgan Kantay, Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yıldıray Demirtaş ve Kaymakamlık Mütevelli Heyeti, Yunusemre Kaymakamlığı bünyesinde SODAM kurs merkezimizi ziyaret etti. Ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ederim. Ayrıca emeği geçen tüm öğretmenlerimize, SODAM Kurs Merkezi Yöneticisi Hilal Yıldız hanıma teşekkür ederim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2022, 16:00
YORUM EKLE

banner95

banner94

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.