banner83

KENT PARK'TAN NUMUNE ALINDI

Manisa Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kent Parkı içerisinde bulunan dere, yine kimyasal atık tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Dere yüzeyinin köpükle kapanmasının ardından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkililerine haber verildi.

KENT PARK'TAN NUMUNE ALINDI
banner87
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü dereden numune alarak test edecek. Sonuçların alınmasının ardından, çevre kirliliğine neden olan ve dere üzerindeki canlıların yaşam alanlarını sınırlayan kimyasalların salınımını yapan kuruluşlar hakkında yasal işlem başlatılacağı bildirildi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kent Parkı içerisindeki dere, geçtiğimiz günlerde yaşadığı kimyasal atık tehlikesini tekrar yaşadı. Manisalı vatandaşlar, yaşanan elim olaya tepkilerini sert bir dille ifade etmelerine rağmen, Kenan Evren Sanayi Sitesi ya da daha üst bölgelerden geldiği tahmin edilen kimyasallar, derenin yüzeyini köpükle kapladı. Deredeki kirlilik üzerine Manisa Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kent Parkı yetkilileri tarafından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne haber verildi ve dereden numune alınması talep edildi. Yetkililer, kimyasalları dereye bırakan firma ya da firmaların tespit edilmesi amacıyla dereden numune aldı. Alınan numune üzerinde analizlerin yapılmasının ardından, hem deredeki canlıların yaşam alanlarını sınırlayan hem de çevre kirliliğine yol açan kimyasalların salınımını yapan kuruluşlar hakkında yasal işlem başlatılacağı bildirildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94