Manisa Valiliği yılbaşı kararlarını duyurdu

ManisaValiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu, yeni alınan koronavirüs kararlarını duyurdu. Buna göre, yılbaşı gecesi otellerde kutlamalara yasak geldi.

Manisa Valiliği yılbaşı kararlarını duyurdu
banner87

Manisa Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı yeni karara göre yılbaşında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamalarında otel ve konaklama tesislerinde yılbaşı kutlama programı icra edilmesine, eğlence/balo düzenlenmesine kesinlikle müsaade edilmeyecek. Kararda, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı 31 Aralık 2020 Perşembe günü 21.00'den 4 Ocak 2021 Pazartesi günü 05.00’e kadar otel/konaklama tesisleri için alınan ek tedbirler sıralandı.

İŞTE ALINAN YENİ TEDBİRLER

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun İçişleri Bakanlığı'nın covid-19 genelgesi doğrultusunda aldığı karar şöyle: "Belirtilen süre ve günlerde konaklama amaçlı müşteri kabul edebilecek olan oteller ve/veya konaklama tesislerinde sosyal izolasyon ile başta fiziki mesafe olmak üzere temizlik ve maske kurallarına aykırı olması nedeniyle yılbaşı kutlama programı icra edilmesine, eğlence/balo düzenlenmesine kesinlikle müsaade edilmeyecek. Bu doğrultuda oteller ve konaklama tesisleri, yılbaşında yemekli-müzikli kutlama/eğlence programları yapılacağı yönünde kampanya veya reklam faaliyetlerinde bulunamayacak. Bu süre/günlerde oteller ve konaklama tesislerinde disk jokey performansı dahil canlı müzik icra edilmeyecek. Saat 22.00'den itibaren ise otel ve konaklama tesislerinde bulunan restoran, lokanta ve diğer otel salonlarında kayıt dinletilmesi de dahil olmak üzere hiçbir şartta müzik yayınına izin verilmeyecek.
Yine bu günlerde otel/konaklama tesislerinde konaklayan müşterilerin kalabalık şekilde bir araya gelmemelerine yönelik tedbirler alınacak. Yemek saatlerinde bu hususa özellikle dikkat edilecek."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94