MANİSA'YA ÖZEL TATLI SERİ ÜRETİMDE

 Manisa’nın Sultani üzümünün değerlenmesi ve Manisa yöresine has bir tatlının sofralarda yerini alması amacıyla yola çıkan Manisa Girişimciler Derneği (MAGİDER) seri üretime başladı. 

MANİSA'YA ÖZEL TATLI SERİ ÜRETİMDE
banner87

MAGİDER Yönetim Kurulu Üyesi Kürşad Hatipoğlu’nun yaptığı, akabinde MAGİDER Kadın Kollarının geliştirdiği 3 tatlının 2 tanesinde seri üretime başlandı. MAGİDER Kadın Kolları, gıda ve kalite sertifikalı özel bir şirketin ustalarının fikirleriyle harmanladıkları tatlının seri üretimi gerçekleştirecek. Sürekli yeni projeler üreten ve bunları hayata geçiren MAGİDER ailesinin 2018’e hızlı bir giriş yaptığını söyleyen MAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Ayberk Aloğlu, “Her yörenin kendine has yemek ve tatlı kültürü var. Bizler de Manisa kebabımızın yanına yakışacak bir tatlı yapmaya çalıştık. Manisamızda yıllardır festivali yapılan mesir macunundan sonra üzüm tatlımızın da beğenileceğine eminim. Manisa üzümünün değerlenmesi ile üreticilerimizin yüzünü güldürmeyi hedefliyoruz. Kadın kollarımızın kurduğu satış ağı ile elde edilecek gelir, Manisamızın yararına düzenlenecek eğitim ve seminerlerde kullanılacaktır" dedi.
Tatlının seri üretiminden sonra şimdilik sadece kafe restoran ve lokantalarda sunuma başlanacak. İlerleyen günlerde hediyelik ürün olarak marketlerde, kuruyemişçilerde ve benzinlik gibi yerlerde de satışa çıkartılması bekleniyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94