banner83

MANİSA'YA BEREKET YAĞDI

Son yılların en kurak kışını geçiren Manisa’da beklenen yağmur dün bereket oldu yağdı. Yağmur, Manisalı vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandı.

MANİSA'YA BEREKET YAĞDI
banner87

Manisa’da aylardır beklenen yağmur dün yağdı. Manisa il genelinde öğle saatlerinde etkisini gösteren şiddetli yağış beraberinde su baskınlarını getirse de bir yandan da kurak geçen ayların adeta acısını çıkarırcasına yağdı.

TOPRAK SUYA DOYDU

Ovada ise yoğun yağmur toprağı da suya doyurdu. Yaklaşık 5 saat boyunca şiddetli yağan yağmur şehrin genelinde ve özellikle yerleşim noktalarında mağduriyete sebep olsa da tarım şehir olan Manisa için çiftçiler tarafından sevinçle karşılandı. Bu hafta birkaç gün boyunca havanın yağmurlu olması bekleniyor.

"KURAK BİR DÖNEM GEÇİRDİK"

Yağıştan dolayı memnuniyetini dile getiren Manisalı bir vatandaş, "Mevsim itibariyle çok kurak bir dönem geçirdik. Son yağışla birlikte Manisa'mızın topraklarına bereket yağdı. Yağış nedeniyle nehirlerimizde su seviyesi yükselmeye başladı." açıklamasında bulundu.

"ÇİFTÇİYE İLAÇ GİBİ GELDİ"

Yağmur yağışlarının bölge çiftçisini sevindirdiğini söyleyen bir çiftçi, "Yağmur yağışları bölge çiftçimiz açısından iyi oldu. Sağanak yağış, çiftçiye ilaç gibi geldi. Sağanak yağış, çiftçiyi beklediği yağışa kavuşturdu. Çiftçinin bu yağmurlar sayesinde gerçekten yüzü güldü. Küresel iklimden etkilenecek olan bölgelerin başında Manisa geliyor. Bu yüzden endişeliydik. İnşallah böyle devam edecek.” ifadesinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2022, 16:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gökan Afşar
Gökan Afşar - 2 ay Önce

Yüce Rabbim ize sonsuzlarca şükür ler olsun resmen bereket yağdı

banner95

banner94

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.