MANİSA’YA DEV YATIRIM! MURADİYE OSB BÜYÜYOR

Manisa Muradiye Organize Sanayi Bölgesi, yaptığı törenle altyapı inşaatlarına başladı. Muradiye OSB Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kıvırcık, "Manisa’da ilk defa bir OSB gerçek maliyetleri hesaplanarak sanayicisine uygun maliyetlerde ve şartlarda arsa tahsis edecek. İnşallah Eylül ayında yeni bölgemizin lansmanını, ticaret ve sanayi odamızla birlikte yapacağız.” ifadesinde bulundu.

MANİSA’YA DEV YATIRIM! MURADİYE OSB BÜYÜYOR
banner87

Yönetime geldikleri 2021 yılı Mart ayından bu yana sanayi bölgesinde sathi kaplamadan elektriğe, çevre temizlik faaliyetlerinden markalaşma çalışmalarına konuşmasında yer veren Muradiye OSB Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kıvırcık, Manisa’ya ve sanayicilere önemli bir müjde de verdi.

Törende konuşan Muradiye OSB Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kıvırcık, Muradiye OSB’nin çok yakın zamanda genişleyeceğini, genişleme alanı olarak talep edilen bölgenin Sanayi ve Teknoloji Bakanı tarafından onaylandığını, çok yakında komisyon toplanarak alanın Muradiye OSB’ye kazandırılacağını söyledi.

BAŞKAN KIVIRCIK’TAN MÜJDE

Başkan Kıvırcık konuşmasının devamında, “Manisa’da ilk defa bir organize sanayi bölgesi tarım alanlarına genişlemeyecek. Manisa da ilk defa bir OSB 500 m2 den 50.000 m2 ye kadar sanayicisini içinde barındıracak. Manisa’da ilk defa bir OSB gerçek maliyetleri hesaplanarak sanayicisine uygun maliyetlerde ve şartlarda arsa tahsis edecek. İnşallah 1 ay içinde yer seçimi komisyonunu topluyoruz. Yıl sonu itibarı ile de ön satış ile yerleri sanayicimize tahsis edeceğiz. İnşallah Eylül ayında yeni bölgemizin lansmanını ticaret ve sanayi odamızla birlikte yapacağız. Manisalı sanayicimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

“MANİSALI İSTERSE HER ŞEYİ BAŞARIR”

Kıvırcık, “Ben bu süreçte şunu öğrendim. Manisalı isterse her şeyi başarır. Yeter ki isteyelim yeter ki çalışalım. Dünya görüşümüz her ne olursa olsun mesele Manisa olduğunda bir araya gelip çözemeyeceğimiz mesele yoktur diye düşünüyorum. Emeği geçen, bu projeye destek veren her şahsa her kuruma özellikle Sanayi ve teknoloji bakanımız Sayın Mustafa Varank’a, 3 hafta gibi kısa bir sürede genelgeyi imzalayan Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadesinde bulundu.

“MUOSB’Yİ ÇOK FARKLI YERLERDE GÖRECEĞİZ”

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, “Her ülke gibi biz de gelişme süreci arzusu içerisindeyiz. MUOSB, hem altyapı eksiklerini hem de üst yapı eksiklerini giderirken, organize sanayi çatısı altında maliyetleri de en aza düşürerek yatırımcının da rekabet gücünü olumsuz etkilemeyecek şekilde gelişmeyi kendine amaç edinmiştir. Muradiye OSB, son 1.5 yılda gözle görülür bir şekilde ivme kazandı. İnanıyorum ki önümüzdeki senelerde Muradiye OSB’yi çok farklı yerlerde göreceğiz.” açıklamasında bulundu.

“HEDEFLERİMİZE YÜRÜYECEĞİZ”

AK Parti MKYK üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, “Türkiye, Cumhurbaşkanımızın yeni dönemde yeni ekonomi modeli çerçevesinde hızlı bir şekilde ihracata yönelik büyüyor. Yeni bir kalkınma modeliyle hedeflerimize yürüyeceğiz. Sayın başkan ve yönetimine, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Memleketimize ve Manisamıza hayırlı olmasını diliyorum.” açıklamasında bulundu.

“MANİSA’NIN ADINI DÜNYAYA DUYURMAYA DEVAM EDECEK”

AK Parti Manisa Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık, “Muradiye OSB, yakın gelecekte örnek OSB olarak Manisa’nın adını dünyada daha da kuvvetli duyurmaya devam edecektir. Çözümsüzlük ve bahane üretmek yerine proje üreten, sanayicimize maliyet yüklemek yerine kaynak ve olanaklar kazandıran aynı zamanda kararlılıkla sanayicisinin yanında duran OSB yöneticileri ve proje partnerlerini tebrik ediyorum.” dedi.

“İLGİ VE ALAKANIN YOĞUN OLDUĞUNU GÖRDÜM”

AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal, “Birkaç ay önce 142 tane dükkanın lansmanı yapılmıştı. Bu lansman sonrası, Muradiye Organize Sanayi Bölgesine ilgi ve alakanın yoğun olduğunu gördüm. Muradiye OSB eksikliklerini giderip, tam kapasiteyle çalışmaya başladıktan sonra ihracat rakamlarını üst seviyelere çekeceğinden bir şüphe duymuyorum.” ifadesinde bulundu.

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, AK Parti Manisa Milletvekilleri Semra Kaplan Kıvırcık, Tamer Akkal, Murat Baybatur, Erdinç Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erdinç Yumrukaya ve Yüzgenkaya Orman Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Yüzgenkaya, İl Müdürleri, Belediyeye Başkan Yardımcıları ve çok sayıda sanayicinin katıldığı törende kurdele kesilerek başlatılan altyapı çalışmalarının 2023 yılı sonunda bitmesi planlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2022, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94