MANİSA’YA ZEHİR SOLUTAN FİRMAYA CEZA!

MANİSA’YA ZEHİR SOLUTAN FİRMAYA CEZA!
banner87

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Manisa'nın Yunusemre ilçesi Keçiliköy OSB Mahallesi’nde çevre kirliliğine neden olan firmanın faaliyetleri durdurularak, firmaya 3 milyon 288 bin lira idari para cezası uygulandı.

6 BÖLGEDEN NUMUNE ALINDI

Manisa’da 25 Haziran’da işçilerin moladayken zehirlenmesi üzerine ortaya çıkan “zehirli gaz ve su kirliliği” olayında yeni bir gelişme yaşandı. Çevre kirliliği nedeniyle Bakanlık denetim personeli tarafından sahada incelemeler yapıldı ve söz konusu alanda kirlilik tespit edildi. Bakanlığa bağlı çevre denetim ekipleri bölgeye sevk edilirken, 6 bölgeden alınan numuneler Çevre Referans Laboratuvarı'na gönderildi.

LİSANSI İPTAL EDİLDİ

Çevre denetim ekipleri, yapılan detaylı incelemeler sonucunda yağmur suyu deşarjının kanalizasyon hattına karışmış olabileceği değerlendirmesinde bulundu. Diğer kirletici kaynakları tespit etmek üzere denetim personeli, 26 ve 27 Haziran tarihlerinde bölgede denetimler gerçekleştirdi. Yapılan değerlendirmeler sonucunda kirliliğe neden olan firmanın lisansı iptal edilerek, faaliyetlerine son verildi. Bakanlık denetim ekiplerinin gözetiminde bölgede temizleme çalışmaları başlatıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94