Minik Rümeysa'ya hayat ol!

Manisa’da minik Rümeysa Boztaş, yardım bekliyor. Bir tür kas hastalığı olan Spinal Musküler Atrofi (SMA Tip-1) ile mücadele eden 23 aylık Rümeysa Boztaş'ın gen tedavisi olabilmesi için 20 günü kalırken, çocuklarının gözleri önünde erimesini çaresizce izleyen aile, yetkililerden destek bekliyor.

Minik Rümeysa'ya hayat ol!
banner87

Yunusemre ilçesi Meraşal Fevzi Çakmak Mahallesi'nde yaşayan Gürsel ve Tülay Boztaş çiftinin 23 ay önce dünyaya gelen ikinci çocukları Rümeysa Boztaş, SMA Tip-1 hastalığı nedeniyle günden güne hayattan kopuyor. Her geçen gün kasları eriyen minik Rümeysa'nın sağlığına kavuşabilmesi için, ABD'de sadece 2 yaş altındaki çocuklara uygulanan ve dünyada en pahalı tedavi olarak bilinen gen tedavisinin uygulanması gerekiyor.

“2 MİLYON 150 BİN EURO’YA İHTİYAÇ VAR”

Bir fabrikada işçi olarak çalışan baba Gürsel Boztaş, kızı Rümeysa'nın tedavi olabilmesi için çok az bir zamanı kaldığını söyleyerek, "Kızımın yaşam kalitesinin artması ve hayatta kalabilmesi için gen tedavisine ihtiyacı var. Rümeysa'nın bu tedaviyi alabilmesi için son 20 günü var. ABD'de 2 yaşın altında uygulanıyor bu tedavi. 2 yaşından sonra ABD’deki şansımızı kaybediyoruz. Bu yaştan sonra Avrupa ülkelerinde şansımız devam ediyor. Ama erken yapılan tedavi çocuklar daha olumlu. Tedavi olması için 2 milyon 150 bin Euro’ya ihtiyaç var. Bugüne kadar bu paranın yüzde 27’sini toplayabildik. 176 bin kişi 100’er lira bağış yapsa kalan para 1 günde bile toplanabilir. Lütfen Rümeysa'nın sesini duyun. Rümeysa'ya destek olun. Sizlerden yardım bekliyorum. Rümeysa yaşamak istiyor. Rümeysa mücadele ediyor. Çok mücadeleci bir çocuk. Siz de Rümeysa'nın yaşama mücadelesini destekleyin" diye konuştu.

'LÜTFEN DESTEK OLUN'

Anne Tülay Boztaş da, "Bir anne olarak en büyük acı evlatla imtihan edilmektir. Tüm annelere ve anne olacak kişilere sesleniyorum. İnsan evladının tırnağına zarar gelmesini istemez. Benim çocuğum günden güne eriyor ve benim elimden hiçbir şey gelmiyor. İlacı var ama ulaşamıyoruz. Sadece bir kağıt parçası, 'para' dediklere şeye takılıyoruz. Lütfen destek olun. Yardımlarınızı esirgemeyin. Üç, beş demeden inanın toplanabilecek bir para. Bir çocuğun hayatına dokunabilirsiniz. O çocuğu kurtarabilirsiniz. Yetkililere sesleniyorum, lütfen destek olun" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Derya çoraplı
Derya çoraplı - 2 yıl Önce

Allah şifa varsin yardım için kime ulaşmak gerekiyor

Gürkan Serim
Gürkan Serim - 2 yıl Önce

Hesap ve iletişim bilgilerine ulaşmak için: https://instabio.cc/20912bV7pSi

Evrin Tüfekçioğlu
Evrin Tüfekçioğlu - 2 yıl Önce

yardım için nereye ulaştırabiliriz bilgi lütfen

SIRADAKİ HABER

banner95

banner94