banner83

ÖZEL ÇOCUK ANNELERİNE SERTİFİKA

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kızılay Yunusemre Şubesi ve Yunusemre Halk Eğitim Müdürlüğü, iş birliğinde yürütülen “Özellikli Çocuk Annelerini Kızılay ile İstihdam Projesi” kapsamında, özellikli çocuk anneleri, bir ay boyunca Karaoğlanlı Mahallesi’ndeki Süs Bitkileri Üretim Tesisinde bir ay boyunca seracılık ve çiçek yetiştiriciliği üzerine kurs aldılar. Aldıkları eğitimin ardından, düzenlenen törenle özellikli çocukların anneleri sertifikalarını aldılar.

ÖZEL ÇOCUK ANNELERİNE SERTİFİKA
banner87

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kızılay Yunusemre Şubesi ve Yunusemre Halk Eğitim Müdürlüğü, özel çocukların anneleri için anlamlı bir proje gerçekleştirdi.  Kızılay Yunusemre Şubesi hazırladığı “Özellikli Çocuk Annelerini Kızılay ile İstihdam Projesi’ne, Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kızılay Yunusemre Şubesi ve Yunusemre Halk Eğitim Müdürlüğü de destek verdi. Proje kapsamında özel çocuk anneleri, bir ay boyunca Karaoğlanlı Mahallesi’ndeki Süs Bitkileri Üretim Tesisinde seracılık ve çiçek yetiştiriciliği üzerine kurs aldılar. Aldıkları eğitimin ardından özel çocuk annelerine sertifika töreni düzenlendi.

TÖRENE YOĞUN İLGİ

Karaoğlanlı Mahallesi’ndeki Süs Bitkileri Üretim Tesisinde düzenlenen sertifika törenine,  Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Fırat Özcan, Kent Estetiği Dairesi Başkan Vekili Hakan Gaşi, Kızılay Yunusemre Şube Başkanı Serdar Sevim, Yunusemre Halk Eğitimi Merkezi Ayşen Oğuz ve Kızılay Yunusemre Şube Yönetimi katıldı.

PROJE HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ

Düzenlenen törende konuşan Kızılay Yunusemre Şube Başkanı Serdar Sevim, “Manisa Büyükşehir Belediyesine ve Yunusemre Halk Eğitim Müdürlüğüne projemize verdiğiniz destekler için teşekkür ediyorum. Projemiz, “Özellikli Çocuk Annelerini Kızılay ile İstihdam Projesi”. Bu projemiz yurt çapında en değerli beş projeden birisi seçildi. Kızılay’ın birçok projesi bulunmaktadır. Yunusemre şubemizin yaptığı özellikli annelere Kızılay ile istihdam projesi, şuan Türkiye’nin göz bebeği bir projedir. Bu proje, aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi. Çünkü, özellikli çocuklara sahip anneler, bizim için değerli varlıklar. Hepimizin annesi değerli ama, özellikli çocuk anneleri toplum için değerli.  Allah hepsinden razı olsun. Biz de onlara meslek edindirme adına böyle bir proje gerçekleştirdik. Büyükşehir Belediyesi ve Yunusemre Halk Eğitim Müdürlüğü’nün destekleriyle projeyi tamamladık. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

“VERİMLİ BİR EĞİTİM OLDU”

Kent Estetiği Dairesi Başkan Vekili Hakan Gaşi de, verimli bir eğitim dönemi olduğuna dikkat çekerek, “52 bin metre karelik alan üzerine kurulu seramızda, 4 bin metre karelik kapalı alanımız bulunmaktadır. 4 bin metre karelik kapalı alanda mevsimlik çiçek ve yıllık bitkiler üretiyoruz. Yapılan eğitimde özel çocuk sahibi annelerimize, ağaç ve bitkilerden çelikleme yöntemi ile üretilme ve mevsimlik çiçeklerin tohumlama eğitimi verildi. Verimli bir eğitim olduğunu düşünüyoruz” dedi. Yunusemre Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ayşen Oğuz, projede yer almaktan dolayı memnuniyetini paylaşarak, “Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Kızılay Yunusemre Şubesi’ne bizleri bu projeye dahil ettikleri için teşekkür ediyorum. Bizler de eğitici ve kurs desteği verdik projeye. Yeni sosyal sorumluluk projelerinde de yer almaktan gurur duyarız” dedi.

ANNELER TEŞEKKÜR ETTİLER

Projeden faydalanan özel çocuk anneleri, memnuniyetini dile getirerek emek verenlere teşekkür etti.

BAŞKAN ERGÜN’E ÖZEL HEDİYE

Programın sonunda, özel çocuk anneleri serada ürettikleri çiçeklerden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e takdim edilmek üzere Başkan Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu’na teslim etti.

YORUM EKLE

banner95

banner94

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.