banner83

Perşembe Pazarı’nın yeni yeri kararlaştırıldı

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Sebze Meyve ve Umum Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Halim Şener’i makamında ziyaret ederek, Perşembe Pazarı’nın Öğretmenevi kavşağının açılması ve hizmete girmesiyle birlikte Öğretmenevinin arkasına kurulacağını söyledi. 

Perşembe Pazarı’nın yeni yeri kararlaştırıldı
banner87

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Halim Şener’i makamında ziyaret etti. Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter’in de hazır bulunduğu ziyarette ‘Eski Garaj Yeni Proje’de çalışmaların başlaması nedeniyle yakın zamanda yer değişikliği yapılacak olan Perşembe pazarının yeni yeri görüşüldü. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ‘Eski Garaj Yeni Proje’de devam eden çalışmalar dolayısıyla Perşembe pazarının taşınmasının söz konusu olduğunu belirterek, “Şu an Öğretmenevi kavşağında çok hummalı bir çalışma yapıyoruz. Yakın zamanda hizmete açmayı planlıyoruz. Öğretmenevi kavşağı Manisa’nın can damarı. Manisa’ya giriş çıkışlar buradan yapılıyor. Çalışmalar burada da başlayacak. Pazaryeri itibariyle de yüklenici firma mevcut yerin teslim edilmesini istiyor. Eski garajda başlayan inşaat itibariyle Perşembe pazarının da oradan taşınması gerekiyor. Sizin de yeni yerle ilgili kuraları çekmeniz gerekecek. Kuraların ardından tezgah yerleri Manisa Büyükşehir Belediyesi, Şehzadeler Belediyesi ve Pazarcılar Esnaf Odası yetkilileri ile yeni kurulacak olan Pazaryeri Öğretmenevi’nin arka sokağından itibaren yerleştirilmiş durumda. Bu hafta pazar yine aynı yerinde kurulur ancak Öğretmenevi Kavşağı’nın açılması ve hizmete girmesiyle birlikte Öğretmenevi arkasında kurulmaya başlar” dedi.

UKOME’den İbrahim Gökçen Bulvarı’na park yasağı kararının çıkacağını da belirten Başkan Ergün, “Öğretmenevi’nden Ulupark’a kadar olan kısımda parklanma yasağı için UKOME’den kararı alınacak. İki gidiş, iki geliş olarak buradaki şerit çalışmak zorunda. Şu anda oldukça fazla parklanma var. Ulupark’tan sonra biliyorsunuz park yasağı var. İbrahim Gökçen Bulvarı üzerinden trafiğin hızlı bir sirkülasyonu akması için tek şeritten bunu yapamayacağımız için parklanmaların kalkması gerekiyor. Yarın (Salı) sabah itibariyle asfalt çalışmaları da başlıyor” diye konuştu.

Manisa Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Halim Şener, yapılan çalışmalardan dolayı Başkan Ergün’e teşekkürlerini ileterek, “Bu zamana kadar yeni pazaryeriyle ilgili bir çalışma olacak mı olmayacak mı diye bir düşünce vardı. Modern pazaryeri, garaj verilecek mi verilmeyecek mi diye. Sizinle yaptığımız görüşmelerde bize verdiğiniz söz hayata geçti. Ardından Kumludere ve Öğretmenevi arasında, yapılacak çalışmayı yerinde inceledik. En doğrusu Öğretmenevi’nin arkası olduğunu, bu konuda da sizde uygun gördünüz, burayı bize tahsis ettiniz. Geçici bir süre yeni yerimiz yapılana kadar burada hizmet vereceğiz. Hem Manisa halkına hem pazarcı esnafımızın kafasında ‘acaba geçici yer verilmedi, şu andaki söylemler pazarın iptal olduğu, geçici pazaryerinin de verilmeyeceği yönünde. Biz sizden bu haberi almamız bizi memnun etti. Bu pazaryeri pazarcı esnafımızın geleceği açısından oldukça önemliydi. Ben bir kez daha pazarcı esnafı adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Pazaryerinin kurulmasıyla ilgili olarak mevcut cadde üzerindeki parklanmaların kaldırılması için Öğretmenevi arkasında bulunan vatandaşların hazırlanacak olan broşürler ile bilgilendirileceğini Başkan Ergün, “Mevcut Perşembe Pazarı’nın bulunduğu alandaki çalışmaların tamamlanmasına kadar Perşembe Pazarı’nın Öğretmenevi arkasında kurulacağının bilgilendirilmesini bu hafta için broşürle vatandaşlarımızı bilgilendirmemiz lazım. Bu hazırlanacak ve apartman sakinleri bilgilendirilecek” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeliha açıksözlü
Zeliha açıksözlü - 5 yıl Önce

Niye Perşembe pazarını eski perşembenin oraya yapmıyosunuz orası yani muradiye camisinin orası manisanın en eski pazar yeriydi mainisanın tarihi pazar yeri hemde manisanın göbegi sayılır manisamızın perşembe pazrı dendigi zaman hemen orası aklımıza geliyor tabiki ben manisanın vatandaşı llarak düşüncelerimi paylaştım taktir sizin saygılarımla.

Muharrem Fazlı
Muharrem Fazlı - 5 yıl Önce

Sayın Cengiz Ergün hiç öğretmen evi arkasındaki sokaklardan geçmiş mi o sokaklara pazar kurulmaz.Tezgah mı kuracak arkasına mal koyacak yer mi arayacak pazarcı. Peki alışveriş yapacak olan vatandaş tek sıra halindemi girecek? Olaki bir yangın çıksa birinin acil hastası olsa itfaiye ambulans nasıl girecek?Bunun hesabını nasıl kim verecek.

SIRADAKİ HABER

banner95

banner94