ŞEHZADELER BELEDİYESİ, ADIYAMAN'A 35 BİN EKMEK GÖNDERDİ

Depremzedelere sıcak yemek çıkarılması için önceki gün 5 bin kişilik mobil aşevini Adıyaman'a gönderen Şehzadeler Belediyesi, bu kez de bölgeye aşeviyle bağlantılı 35 bin ekmek gönderdi. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik "Şehzadeler Belediyesi olarak tüm imkânlarımız ve gücümüzle bölgedeki vatandaşlarımız için çaba ve gayret sarf edeceğiz. Ne ihtiyaç varsa göndermeye devam edeceğiz." dedi.

ŞEHZADELER BELEDİYESİ, ADIYAMAN'A 35 BİN EKMEK GÖNDERDİ

Kahramanmaraş merkezli on ilimizi etkileyen deprem sonrasında bölgedeki vatandaşlara yardım için seferberlik ilan eden Şehzadeler Belediyesi,  bölgeye gönderdiği personel, araç, ekipman ve yardımlara her gün bir yenisini ekliyor. Depremzedelere sıcak yemek çıkarılması için önceki gün 5 bin kişilik mobil aşevini Adıyaman'a gönderen Şehzadeler Belediyesi, dün de kurulacak aşevi için Manisalı fırıncılar, hayırseverler ve belediyenin katkılarıyla temin edilen 35 bin ekmek gönderdi. Hazırlanan yardım tır belediye şantiyesinden bölgeye uğurlandı. 

“GÜN BİRLİK BERABERLİK GÜNÜ”

Yaşanan deprem felaketinin ardından Şehzadelerde bir seferberlik ikan ettiklerini dile getiren Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik şöyle konuştu; "AFAD'la koordineli olarak kurtarma ekiplerimizi, araçlarımızı, personellerimizi gönderdik.  Her gün bölgeye bir sevkiyat yaptık. Son olarak 4 araçlık bir ekibimizi yola çıkarmıştık. Adıyaman'a doğru yoldalar. Şehzadeler Belediyesi olarak gönüllülerimizin de desteğiyle Adıyaman'da bir mobil aşevi kuruyoruz. Pişirilecek gıda maddelerini taşıyan bir kamyon, mobil aşevimiz ve iki de aracımız var konvoyda. Bugün de bu aşevimizle bağlantılı olarak 35 bin ekmek gönderiyoruz. Bölgede doğalgaz ve elektrik kesintisi sebebiyle fırınlarda ciddi bir üretim problemi var. Bu noktada bölgeye yakın illerdeki fırınlarla anlaşma çalışmalarımızı yürütürken Manisalı fırıncılarımız, hayırseverlerimiz de bize destek verdiler. Onların destek ve gayretiyle 35 bin ekmeği temin edip yükledik. Araçta iki de büyük çadırımız var. Sunumların yapılabilmesi için. Jeneratör, aydınlatma sistemi, çay ocağı gibi ilave ekipmanlar var. Sobamız, kömürümüz var. Daha önce giden 4 kişilik aşçı ekibimize takviye olarak bir gönüllü aşçımız da Adıyaman'a gidiyor. Bundan sonra da talepler doğrultusunda Şehzadeler Belediyesi olarak tüm imkânlarımız ve gücümüzle bölgedeki vatandaşlarımız için çaba ve gayret sarf edeceğiz. Şu ana kadar elliye yakın personelimiz araç ve ekipmanlarıyla bölgeye gönderilmiş durumda. Ne ihtiyaç varsa göndermeye devam edeceğiz. Gün birlik beraberlik günüdür. Yaraları birlikte sarma günüdür. Gün tek yürek tek bilek olma günüdür. Bunun en güzel örneğini sergileyen hayırsever Manisalılara da şükranlarımı sunuyorum."

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2023, 14:26
YORUM EKLE

banner95

banner94