ŞEHZADELER BELEDİYESİ’NDEN 16 MİLYON 36 BİN TL’LİK YATIRIM

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, eski adliye lojmanları olarak bilinen bölgede yapacakları Millet Kıraathanesi ve Gençlik Merkezi Projesi’nde yüklenici firma ile sözleşme imzalandığını duyurarak, projede temelin yakın zamanda atılacağını müjdeledi.

ŞEHZADELER BELEDİYESİ’NDEN 16 MİLYON 36 BİN TL’LİK YATIRIM
banner87

Şehzadeler Belediyesi, projelerine bir yenisini daha ekliyor. Yarhasanlar Mahallesi’nde eski adliye lojmanları arsası olarak bilinen 81 Pafta 825 Ada 84 Parseldeki 1453 m2’lik alanda hayata geçirilecek Millet Kıraathanesi ve Gençlik Merkezi Projesi’nde yüklenici firma ile sözleşme imzalandı, yer teslimi yapıldı. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, 16 milyon 36 bin TL’lik bir bedelle hayata geçirecekleri projenin temelini önümüzdeki günlerde atacaklarını ifade ederek, “Öğrencilerimizin, gençlerimizin gelip kitap okuyacağı, ders çalışacağı Gençlik Merkezindeki etkinlik ve kurslardan istifade edebilecekleri şehrin tam göbeğinde, yürüme mesafesinde güzel bir mekan olacak.” şeklinde konuştu. 

MERKEZ 4 KATTAN OLUŞACAK

Millet Kıraathanesi ve Gençlik Merkezi’nin bodrum kat dahil dört kattan oluşacağı bilgisini veren Başkan Çelik “Toplam kapalı inşaat alanımız 2286 m2’dir. Gerek havalandırma gerekse diğer tesisat yatay şaftları göz önünde bulundurularak bodrum kat 420 cm, zemin kat 550 cm, 1.kat 420 cm ve 2.kat 465 cm olarak projelendirilmiştir.” dedi.  

HANGİ KATTA NELER OLACAK? 

Binanın katlara dağılmış olarak genel işlev şeması hakkında da bilgi veren Başkan Çelik sözlerini şöyle sürdürdü; “Bodrum kat; içerisinde zayıf akım ve UPS desteği bulunan enerji odası, elektronik ve haberleşme odası, modüler su deposu, kazan dairesi ve diğer teknik birimleri bulunduran 103 m2 lik teknik hacim gerek arşiv gerekse depolama hizmeti görecek olan 340 m2’lik depo; hol ve merdivenler olmak üzere toplam 577 m2 alana kuruludur. Zemin kat; toplam 577 m2’lik bir alandan oluşacaktır. Burada 444 m2’lik kütüphanemiz yer alacaktır. Millet Kıraathanesi’nden istifade eden vatandaşlarımıza ikram alanında çorba ve çay servisi de ücretsiz olarak yapılacaktır. 1.Kat’ta; 720 m2’lik alanda Gençlik Merkezi eğitim katı yer alıyor. Burada 14 sınıfımız ve atölyemiz yer alacaktır. Liselere hazırlanan öğrenci kardeşlerimiz için düzenleyeceğimiz kurslar ile vatandaşlarımıza yönelik düzenleyeceğimiz meslek edindirme kurslarımız bu sınıf ve atölyelerimizde verilecektir.  2. Kat’ta ise özel olarak tasarlanmış iki adet kulemiz ve teras alanımız yer almaktadır. Kuzey kulemizde 221 m2’lik alanda toplantı ve sohbet odası, 190 m2’lik alanda gençlik merkezi kantin ve servis kulesi bölümü ile 271 m2’lik alanda ortak kullanımlı teras yer almak üzere toplam 682 m2 alana kuruludur.

DEPREM VE YANGIN YÖNETMELİĞİNE UYGUN

İnşaatımız betonarme karkas sistemi ile son deprem yönetmeliği şartlarını yerine getirmektedir. Tüm cephelerimiz ısı, su izolasyonları ile yangın yönetmeliği “Yanmazlık Sınıfı” şartlarını yerine getiren alt kaplamalar ile kaplanacak olup üzerine mekanik montaj sistemli modern prekast malzemeler ile giydirme olarak kaplanacaktır. Tüm binanın merkezi doğalgazlı ısıtma sistemi ve klima ile soğutma sistemi olacaktır. Kütüphanenin mekanik havalandırma sistemi olacak. Parsel içerisinde yer alan bahçede toplam 942 m2’lik alanda jeneratör yerleşimi ve otopark ile peyzaj çalışmalarımız yer alacaktır. Şehzadelerimize hayırlı olsun.”    

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94