Şifa değil korona kuyruğu!

Manisa'da yüzlerce kişi yanlarında getirdikleri boş bidonlarla şifalı olduğuna inandıkları suyu alabilmek için birbirleriyle yarışarak, Covid 19’un kurallarını hiçe saydılar.

Şifa değil korona kuyruğu!
banner87

Manisa'nın Yunusemre ilçesinde yer alan Demirci Mahallesi'nde birçok hastalığın tedavisinde etkili olduğu iddia edilen halk arasında 'şifalı' olarak bilinen suya ilgi günden güne arttırıyor. Tam kapanma süreci boyunca depoladıkları şifalı sularının bitmesi ve şehirler arası yasakların kaldırılmasıyla birlikte kimisi özel araçları ile kimisi kamyonetlerle su kaynağının bulunduğu Manisa’ya 26 kilometre uzaklıkta olan Demirci Mahallesine akın ettiler. Sıcağa aldırış etmeden yanlarında getirdikleri 5-10 ve 25’er litrelik bidonlarla su kaynağı önünde uzun uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar şaşırttı. Gerek Jandarma'nın gerekse de suyun yönetiminden sorumlu Demirci Mahallesi Şifalı Su Derneği yetkililerinin yaptığı sosyal mesafe ve maske uyarıları hiçe sayıldı.

ŞİFA ARARKEN CANINIZDAN OLMAYIN”

Şifalı suyun halka daha fazla akardan ulaşması için birden fazla dolum ağzının devreye alındığına işaret eden Demirci Şifalı Su Derneği Başkanı Halil Palaz, su almaya gelen vatandaşlara bazı hatırlatmalarda bulunarak; “Covid-19 nedeniyle dünya insanlığı ciddi bir sınavdan geçiyor. Ölümlerin daha az olması için su başındaki sosyal mesafeye mutlak uyulması gerekir. Eğer uyulmadığı takdirde su alımına kesinlikle izin vermeyeceğiz. İnsanların buradaki sudan alarak şifa görmek isterken kapacakları bulaşlarla yaşamlarını sonlandırmasınlar” diye konuştu.

ŞİFALI SU YOLU ASFATLANSIN”

Türkiye’nin 7 bölgesinden gelen vatandaşlar, suya kavuşmak için binlerce kilometre yolu gelirken sıkıntı yaşamadıklarını belirterek; “Köyün girişinden su kaynağına olan 3 km’lik yol gerçekten işkenceye dönüşüyor. Yolun oldukça bozuk olması araçlarımızda bazı hasarlara neden oluyor. Hatta birçok parçası yerlerde sürünüyor. Bu kadarlık mesafenin asfalt olması şarttır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94