ŞOFÖRLER EYLEM YAPACAK

Akaryakıt zamları toplu taşıma esnafının belini büktü. Manisa’da 800’den fazla toplu taşıma aracı bulunurken, oda başkanları ve kooperatif başkanları yol haritası belirlemek amacıyla Manisa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası bir toplantı yaptı.

ŞOFÖRLER EYLEM YAPACAK
banner87

Toplantıya Manisa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Salih Karaağaç, Akhisar Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Emin Akarsu, Saruhanlı Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Arif Bilek, Salihli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Samet Balgönül, Alaşehir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Şevki Ağırbaş, Kula Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Oktay Kırlı, Manisa 155 Nolu Şehir içi Denetimli Manisa Özel Halk Otobüsleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Erdoğan Akatmacı ve kooperatif başkanları katıldı. Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Esnaf Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Hasan Geriter de toplantının sonunda dahil oldu. 21 Şubat 2022 tarihine kadar başta akaryakıt olmak üzere sorunlar çözülmezse toplu taşıma araçları kontak kapatma başta olmak üzere eyleme gidecek.

HÜKÜMET VE BÜYÜKŞEHİR’DEN DESTEK TALEBİ

Manisa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Salih Karaağaç, “Toplu araçlarımız var. Büyük sıkıntılar yaşıyoruz. 2020 yılının mart ayından bu yana büyük sıkıntılar çekiyoruz. Yolcu sayılarımız azaldı, kazançlarımız azaldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi’nden bazı destekler aldık ama bunlar yeterli mi kesinlikle değil. Son zamanlarda da akaryakıta gelen fahiş fiyat artışları gerçekten bizi bu işi yapamaz haline getirdi. Bıçak kemiğe dayandı. Çalışarak zarar ediyoruz. Şubat ayı meclis toplantısında Büyükşehir Belediyemizden destek için bazı arkadaşlar önerge verdiler. Önerge her ne kadar kabul edilmemiş olsa da bir daha ki meclis toplantısında destek alabilir miyiz, alamaz mıyız onun kararını veremem. Büyükşehir Belediyesi’nden kesinlikle bir destek almamız gerektiğini düşünüyorum. Burada en büyük sıkıntımız ücretsiz taşıma ve akaryakıt zamlarıdır. Belediyemizin yanı sıra merkezi hükümetimizden de ÖTV-KDV alınmamasını istiyoruz” de

GERİTER’DEN ‘YANINIZDAYIM’ MESAJI

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Esnaf Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Hasan Geriter, esnaf ve sanatkarın sorunlarla boğuştuğunu kaydetti. Toplu taşıma esnafının akaryakıt zamları nedeniyle büyük sıkıntı yaşadığını açıklayan Geriter, “Siz hizmet sektörünüz. İyileştirme yönünde çalışmalar yapılmalı. Biz bu artışlardan sonra evimize ekmek götürmenin derdindeyiz. Çözüm odaklı nasıl ayakta kalabiliriz onun için çalışma programı başlatmamış lazım. Sadece oda başkanlarımızın gayretiyle belirli hedeflere ulaşamayabiliriz. O direksiyonun başında bulunanlar olarak sağlıklı bir şekilde taleplerimizi masaya yatırmamız lazım. Arkadaşlarımız belirli bir tarih belirlediler. Belirlenen tarihe kadar sorunların masaya yatırılması lazım. Ben bu konuda sizlerle beraber olacağım. Taleplerimizi dile getirmemiz lazım. Davamıza sahip çıkmamız lazım. Başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere yetkililerle bu konuların tartışmasını yapacağız. İyi bir yaklaşımla istediklerimizin bir kısmını alma şansımız var. Benim sizlerden ricam sağduyulu olmanızı rica ediyorum. Gürültüyle, kavgayla değil dertlerimizi ön plana çıkararak yol yürümeliyiz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2022, 15:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aşkın durduran
Aşkın durduran - 6 ay Önce

Birde şu üzretsiz binenler bıktırdı 65 yaş üstü üzretsiz binenler den mal beyanı isteyip öyle kart verilse çok daha iyi olur

SIRADAKİ HABER

banner95

banner94