banner83

TEK GIDA-İŞ SENDİKASI VE FERRERO'DAN TARİHİ ANLAŞMA

Tekgıda-İş Sendikası ile Ferrero Türkiye Çikolata arasında Kasım ayında başlayan ve 01.01.2023- 31.12.2024 tarihleri arasında yürürlükte kalacak 4’üncü dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlandı.

TEK GIDA-İŞ SENDİKASI VE FERRERO'DAN TARİHİ ANLAŞMA
banner87

Fabrikada yapılan toplantıya Tekgıda-İş sendikası adına Manisa Şube Başkanı Yavuz Uçkıran, Endüstriyel İlişkiler ve ArGe Uzmanı Tarık Tekgözli ile işyeri temsilcileri Ahmet Çetinkaya, Serdar Arpacık, Mustafa Şanlı ve Yelda Budak katıldı. Toplantıya işveren adına ise Endüstriyel İlişkiler Müdürü Burak Karabulut, Fabrika İnsan Kaynakları Müdürü Ertan Yavuz ve Hukuk Müşaviri Avukat Ender Kızılray katıldı.

İŞ YERİ ÇALIŞANLARINA İLAN EDİLDİ

05.01.2023 perşembe günü saat 11:00’de Ferrero Manisa işyerinde başlayan müzakereler sabahın geç saatlerine kadar devam etti. Cuma günü sabah 06:30 sularında sözleşmeyi bağıtlayan Tekgıda-İş sendikası ve Ferrero çikolata yetkilileri yeni dönem toplu iş sözleşmesini merakla bekleyen iş yeri çalışanlarına ilan etti.

“REFERANS OLACAK NİTELİKTE BİR SÖZLEŞME”

Yıllık enflasyonun %64,27 olduğu dönemde üyelerinin sosyal hakları, maaş ve refah payını da gözeterek büyük mücadele verdiklerini söyleyen Tekgıda-İş sendikası Manisa Şube Başkanı Yavuz UÇKIRAN, “Türkiye geneline referans olacak nitelikte bir sözleşme oldu. Bu başarı sendikasına ve işine sahip çıkan Ferrero çalışanlarınındır.’’ açıklamasında bulundu.

SOSYAL HAKLARDA %123 İYİLEŞTİRME

Devamında sözleşmenin detayına inen Başkan Uçkıran, ‘’Ülkemizde son yıllarda enflasyonun ve asgari ücretin arasındaki farkın açılmasıyla birlikte bir kaç yıl içerisinde tüm kıdemli ve teknik elemanlar asgari ücret seviyesinde kaldı. Bu farkı göz önünde bulundurarak; Tekgıda-İş sendikasının toplu sözleşmelerdeki mücadeleci yapısı ve kazanım üzerine kurduğu stratejileri sayesinde üyelerimize asgari ücrete gelen zammında desteğini arkamıza alarak, maaş zammı almayı başardık. Artı olarak sosyal haklarda ise %123 oranında iyileştirmeyi değerli Ferrero çikolata emekçilerine kazandırdık!’’ ifadesinde bulundu

ÖZEL SAĞLIK SİGORTASINDA AİLEYE KOLAYLIK

Başkan Uçkıran, “Ayrıca son yıllarda salgınla birlikte sağlık konusunda beklenmedik yaşanan sıkıntılarda göz önünde bulundurularak üyelerimizin kendilerinin, eş ve çocuklarını da kapsayan özel sağlık sigortasını da bu sözleşme sayesinde hayata geçirmiş bulunmaktayız.“ diyerek sözlerine son verdi.

UÇKIRAN’DAN ÖRGÜTLÜ MÜCADELEYE DAVET

Başkan Uçkıran, ülke genelindeki tüm çalışanları işkolu ayırt etmeksizin örgütlü mücadeleye davet etti. Ferrero çalışanları açıklanan toplu sözleşmeden dolayı sosyal medyada Tekgıda-İş sendikası ve Ferrero çikolata işyeri yönetimine büyük sevgi gösterileri içerisinde minnet mesajları yayınlayarak kısa zamanda Manisa genelinde gündem haline geldi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2023, 13:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
İzmit Ferrero
İzmit Ferrero - 3 hafta Önce

İzmit Ferrero çalışanı olarak biz sanki farklı bir firmada çalışıyormuşuz gibi davranılması beni ve bizi üzdü

Düzce Ferrero
Düzce Ferrero - 3 hafta Önce

Manisa ferrero çalışanlarına hayırlı olsun. Düzce ve izmit ferrero çalisanlari olarak bu ayrımcılık bizleri derinden üzmektedir.

Trabzon FERRERO fındık çalışanı
Trabzon FERRERO fındık çalışanı - 3 hafta Önce

Helal olsun valla trabzonda tam aksine bişey yapmamak için bir ton bahaneler laflarla insanların psikolojilerini bozuyorlar

Fritilay Suadiye Kocaeli
Fritilay Suadiye Kocaeli - 3 hafta Önce

Bizde PepsiCo Suadiye Fritilay fabrikasından , yani gıda iş sendikasının içeride olduğu fabrikamızda enflasyona ek %20 verilecek mi diye aciz bir rakam beklentisi içindeyiz . Orada yapılanlar için işçi arkadaşlarımızı kutluyorum ,fakat bizim fabrikamızda yaşananları kale almayan İstanbul merkezden burada noluyor diye kontrole bile gelmeyen sendikamızı kınıyorum .

Trabzon ferrore fındık calisani
Trabzon ferrore fındık calisani - 3 hafta Önce

Tebrikler Manisa'ya aynı firma çalışanları olarak ayrımcılık istemiyoruz

Düzce ferrero fındık çalışanı
Düzce ferrero fındık çalışanı - 3 hafta Önce

Ferrero fındık olarak bizlerde bu zamdan yararlanmak isteriz. Düzce ve izmit fabrikada da bu uygulamayı yaparsalar seviniriz.

Trabzon ferrero
Trabzon ferrero - 3 hafta Önce

Manisa ferrero fabrikasına tahin istiyorum lütfen sesimi duyun

Hakan duman
Hakan duman - 3 hafta Önce

Helal olsun


banner95

banner94

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.