TMO, Turgutlu'da kuru üzüm alımına başladı

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), Manisa'nın Turgutlu ilçesinde kuru üzüm alımlarına başladı.

banner87

  12 Eylül tarihinden itibaren Manisa'nın Turgutlu ilçesinde özel bir tarım işletmesinin tesislerinde TMO eksperleri, internet üzerinden randevu alarak ürününü getiren üreticilerin ürünlerini almaya başladı. Turgutlu'da bu yıl yaklaşık 30 bin ton rekolte olduğunun altını çizen Turgutlu Ziraat Odası Başkanı Abdullah Şenol, "TMO bugün itibarıyla ilçemizde alımlara başladı. Turgutlu'da bu yıl yaklaşık 30 bin rekolteye sahibiz. Her yıl çiftçilerimize söylediğimiz 'ürününüzü açığa dökmeyin' sözünü bu yıl da söylüyoruz. TMO'nun alımda devreye girmesi bizler için oldukça iyi, fiyat düşüşünün önüne geçecektir. Ancak eksperlerden ricamız hızlı bir şekilde kırım yapmadan ve gerçek numarasında alım yapmaları. Çiftçimize hayırlı olsun" dedi.

  TMO’dan yapılan açıklamada, ürün bedeli ödemelerinin ürün tesliminden sonra 21 gün içerisinde üreticilerin banka hesabına aktarılacağı bildirildi.

  Öte yandan ilk gün Turgutlu’da 200 ton kuru üzüm alımı yapıldığı ve alımların Aralık 2022 sonuna kadar devam edeceği bildirildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan başlevent
Serkan başlevent - 3 hafta Önce

Dün yağmur yemiş kuru uzumumuzu tüccarlara numune götürdük şu an bu üzümlerin alımını yapmadıklarını soylediler ve Ekim sonu Kasım başı bı getirn bakalım diyorlar fakat Manisa ovasında yaşanan bu yamurdan dolayı bu üzümler üreticinin elinde fazla durmaz bir an önce çözüm bulunması gerekir üreticilerden duyduğum kadarıyla 16 TL gibi fiyat veriyomus kimi tüccarlar üreticinin malını yok fiyata almak isteniyor bu konuda gerekli kurumların bu konuya el atması gerekir tüm üreticilerimizin ürünü bereketli olsun,,

SIRADAKİ HABER

banner95

banner94