banner83

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİ GÜÇLENDİRME VAKFI’NDAN KAFKASLI’YA ZİYARET

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) İzmir Bölge Temsilcisi Emekli Albay Gültekin AŞER ve Basın Tanıtım ve Halkla İlişkiler Uzmanı Feti TOYCAN, Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şubesi Başkanı iş insanı ve TSKGV Manisa İli Eski Fahri Tanıtım Kurulu Başkanı Mübeccel KAFKASLI’yı 16 Aralık 2022 tarihinde evinde ziyaret ettiler. Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı’na bu güne kadar yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler.

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİ GÜÇLENDİRME VAKFI’NDAN KAFKASLI’YA ZİYARET
banner87

Söz konusu ziyarette Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şubesi Üyeleri  ve TSKGV Manisa İli Eski Fahri Tanıtım Kurulu Üyeleri de hazır bulundular. TSKGV İzmir Bölge Temsilcisi Emekli Albay Gültekin AŞER tarafından TSKGV’nı tanıtıcı bir sunum yapılarak Vakıf tanıtıldı ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verildi.

 

“26 EYLÜL 1987’DE KURULMUŞTUR”

Ziyarette konuşan TSK Güçlendirme Vakfı İzmir Bölge Temsilcisi Emekli Albay Gültekin AŞER, “Vakfımız Büyük Türk Milleti ile Türk Silahlı Kuvvetleri arasında manevi bir bağ, bir gönül köprüsü oluşturmak suretiyle sağlanacak bağışlarla TSK’nin savaş gücünün artırılmasına katkıda bulunmak ve savunma sanayi şirketleri kurmak amacıyla 26 Eylül 1987’de 3388 sayılı KANUN ile kurulmuştur. Bu amaçla vefakâr bağışçılarımızın maddi ve manevi destekleri ile kurulan Vakıf Bağlı Ortaklıkları; ASELSAN, TUSAŞ, ROKETSAN, HAVELSAN, İŞBİR ve ASPİLSAN Türk Savunma Sanayiine milli ve yerli ürünlerin kazandırılmasında önemli katkılar sağlayarak dışa bağımlılığın azaltılması doğrultusunda çalışmalarına büyük bir azim ve kararlılıkla devam etmektedir. Cumhurbaşkanımızın Vakıf ve Mütevelli Heyet Başkanı olduğu Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Mütevelli Heyeti; Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Millî Savunma Bakanı, Genelkurmay Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanından oluşmaktadır. Vâkıfımız üst yönetim organı olan Mütevelli Heyeti’nin belirlediği politikalar çerçevesinde TSKGV Yönetim Kurulu tarafından alınan kararlar ile yönetilmektedir.” dedi.

AZİM VE KARARLILIKLA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRMEKTEDİR”

         Emekli Albay Aşer, “Kurulduğu günden itibaren başta bağışçıları olmak üzere vefakâr Türk halkının desteğini hep yanında hisseden TSK Güçlendirme Vakfı, dün olduğu gibi bugün de milleti ile gönül bağını sürdürmeye 35 yıldır devam ediyor. Kuruluşunda sınırlı bir bütçeyle yola koyulan TSK Güçlendirme Vakfı, çalışmalarında en büyük desteği Büyük Türk Milletinden almıştır. Vakıf, milletimizin dişinden tırnağından artırarak gönülden verdiği bağışları en verimli şekilde değerlendirmek üzere çalışmalarını büyük bir azim ve kararlılıkla sürdürmektedir. TSK Güçlendirme Vakfı, kuruluşundan bugüne kadar ulusal savunma sanayi alanında stratejik yatırımlar gerçekleştirmiş ve gerçekleştirmeye devam etmektedir. Vakıf, söz konusu yatırımlarını etkin bir şekilde yöneterek, her biri dünyada ve ulusal alanda söz sahibi, hem yerli hem de milli şirketler konumuna ulaştırmıştır.” ifadesinde bulundu.

AŞER’DEN SAVUNMA SANAYİ ÖRNEKLERİ

Emekli Albay Aşer, “Bugün itibariyle Türkiye’de; ASELSAN, elektronik, haberleşme, savaş sistemlerinin yanı sıra radar, entegre silah sistemleri ve elektro-optik alanlarında bir dev haline gelmiş, sivil alanlar olan ulaştırma, trafik, güvenlik ve sağlık alanlarında da etkin konuma ulaşmış, TUSAŞ, havacılık, uydu ve uzay alanının öncüsü konumuna ulaşmış, ROKETSAN, roket ve füze sistemlerinin tek tasarım ve üreticisi olmuş, HAVELSAN, komuta kontrol, eğitim, simülasyon, bilgi ve iletişim, güvenlik sistemleri ve siber güvenlik alanlarında yazılım yoğun sistemlerin geliştirilmesinde lideri konuma ulaşmış, İŞBİR, savunma sanayinde başta olmak üzere tüm sektörlerde jeneratör ve alternatör alanlarında söz sahibi konuma ulaşmış, ASPİLSAN sivil ve askeri ihtiyaçlara yönelik özgün pil, batarya bloğu, enerji depolama sistemleri ve raylı ulaşım akü sistemleri geliştirme yeteneği kazanmıştır. Şimdi de Lityum pil üretimine başlamıştır.” açıklamasında bulundu.

ŞİRKET SAYISI HER GEÇEN GÜN ARTMAKTADIR”

Emekli Albay Aşer, “Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı, her biri savunma sanayimizde önemli alanlarda faaliyet gösteren 6 Bağlı Ortaklığı(ASELSAN-ROKETSAN-HAVELSAN-TUSAŞ-ASPİLSAN-İŞBİR) ile 8 İştiraki olmak üzere toplam 14 şirkette doğrudan pay sahibidir. Vakfa Bağlı Ortaklarımızın yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirdiği şirket kuruluşları, satın alımları ve ortaklıklar yoluyla dolaylı olarak pay sahipliği bulunan şirket sayısı her geçen gün artmaktadır.’’ şeklinde yaptığı konuşması ile Vakıf ile ilgili bilgiler verdi.

AŞER’DEN KAFKASLI’YA TEŞEKKÜR

Ayrıca, Vakfı tanıtan filimler izletilerek TSK Güçlendirme Vakfına yapılan bağışların nerelerde kullanıldığını anlattı. TSKGV İzmir Bölge Temsilcisi Emekli Albay Gültekin AŞER tarafından Mübeccel KAFKASLI’ya TSKGV Yunusemre İlçe Fahri Tanıtım Kurulu Başkanlığı teklifi sunulmuş, Mübeccel KAFKASLI tarafından teklif kabul edilmiştir. Yunusemre İlçesi ve Manisa İlinde geçmişte yapılan TSKGV’ nı tanıtım faaliyetleri konuşulmuş ve gelecekte yapılacak faaliyetler planlanmıştır. TSKGV İzmir Bölge Temsilcisi Emekli Albay Gültekin AŞER, Mübeccel KAFKASLI’ ya ziyaret esnasında gösterdiği yakın ilgi ve misafirperverlik için teşekkür ederek İzmir’e dönmek için ilçemizden ve ilimizden ayrılmıştır.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2022, 16:38
YORUM EKLE

banner95

banner94

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.