Vali Karadeniz, Akhisar Bilim Şenliğine Katıldı

Vali Yaşar Karadeniz, Akhisar İlçesinde düzenlenen TÜBİTAK 4007 Akhisar Bilim Şenliği’ne katıldı.

Vali Karadeniz, Akhisar Bilim Şenliğine Katıldı
banner87

Vali Karadeniz, TÜBİTAK 4007 Akhisar Bilim Şenliği’nde astronomi, bilim, robotik kodlama, sanat, dil öğrenimi, tasarım gibi çeşitli etkinliklerin yer aldığı stantları gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Günümüzde ülkelerin kendilerini geliştirmesi açısından bilim ve teknolojik gelişmelerin önemli olduğunu söyleyen Vali Karadeniz, geleceğimizin mimarı çocuklarımız ve gençlerimiz için bu tür etkinliklerin büyük önem taşıdığını ifade ederek TÜBİTAK 4007 Akhisar Bilim Şenliği’nin düzenlenmesinde emeği geçenler teşekkür etti.

Vali Yaşar Karadeniz’e Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İl Milli eğitim Müdürü Mustafa Dikici eşlik etti.

Akhisar’da bilim kültürünün ve iletişiminin toplumun daha geniş kesimlerine yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen Bilim Şenliği’nde katılımcılara bilimsel bilginin ulaştırılması, bilim - teknoloji arasındaki etkileşimin etkinlikler yoluyla kavratılması amacıyla 7’den 70’e herkesin katılabileceği etkinlikler düzenlenecek.

Robotik kodlama başta olmak üzere sanat, dil öğrenimi, tasarım, mühendislik, STEAM alanları, seminerler, panel gibi 50’den fazla aktivitenin olacağı bilim şenliği 22-23-24 Eylül 2022 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

Vali Karadeniz, Öncü Zeytincilik Gıda San. ve Tic. A.Ş. Firması’nı Ziyaret Etti

TÜBİTAK 4007 Akhisar Bilim Şenliği’ne katılmak üzere Akhisar İlçesine giden Vali Yaşar Karadeniz, daha sonra Akhisar Öncü Gıda Fabrikası’nı ziyaret etti.

Firma yetkilileri tarafından karşılanan Vali Yaşar Karadeniz, fabrikanın üretim tesisini gezerek üretim faaliyetleri hakkında yetkililerden bilgi aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94