banner83

VATAN PARTİSİ MANİSA YENİ İL BAŞKANI’NI SEÇTİ

Vatan Partisi Manisa İl Başkanlığı 22 Ocak Pazar Günü Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı’nın katılımı ile Saruhan Otel’de bir araya geldi. İl Yöneticileri ve İlçe Başkanlarının katıldığı “Seçime Hazırlık” toplantısında Vatan Partisi yöneticileri İl Başkanlığına danışma oyları ile Onur Özcan’ı seçti

VATAN PARTİSİ MANİSA YENİ İL BAŞKANI’NI SEÇTİ
banner87

Vatan Partisi Manisa İl Başkanlığı 22 Ocak Pazar günü Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı’nın katıldığı toplantı ile Seçimlere Hazırlık toplantısını gerçekleştirdi. Genel Sekreter Özgür Bursalı hükümetin NATO’nun genişlemesini destekleyen açıklamalarına ve İsveç’te gerçekleştirilen Kur’an-ı Kerim Yakma girişimine karşı da açıklamalarda bulundu.

TOPLANTIDA “NATO'DAN ÇIKALIM” VURGUSU

 Bursalı; “NATO’nun genişlemesini istemek, Türkiye’ye yönelen tehdidin artmasını istemektir. Doğu Akdeniz’de Türkiye’ye karşı NATO tatbikatlar yapıyor. Yunanistan’ın her yerini Türkiye’ye karşı üslerle dolduran NATO. Dedeağaç’a tanklar sevk eden NATO. NATO genişlemesi demek Suriye’nin ve Türkiye’nin bölünmesi demektir. Doğu Akdeniz ve Ege’de zayıflık demektir. Türkiye NATO zincirleri ile hareket edemez durumdadır. 70 yıllık NATO prangası sökülüp atılmalıdır. NATO varsa 12 Eylül darbeleri, 15-16 Temmuz FETÖ kalkışmaları var demektir. Hükümet’in “Denge Politikası” olarak yaptığı şey Türkiye’yi yalnızlaştırmaktan ve Rusya, Suriye, İran, Çin, Azerbaycan gibi müttefiklerimize güvensizlikten başka bir şeye hizmet etmemektedir. İşte İsveç’te gerçekleştirilen alçakça eylem emperyalizmin gerçek yüzüdür. İşte NATO bu medeniyet ve insan yıkıcılığıdır. Hiçbir kuvvet Peygamber efendimize, Kur’an-ı Kerim’e, insanlığın büyük mirasına böyle bir hakarette bulunamaz. O yakılan kağıt değildir. Kur’an-ı Kerim’i yakmaya cüret edenler insanlığı tehdit etmektedirler. O medeniyet düşmanlarını ülkemizden ve tüm mazlumlar coğrafyasında söküp atacağız. Bu gerçekleşmektedir. NATO’nun gerçek yüzü de işte bu medeniyet yıkıcılığıdır” dedi.

VATAN PARTİSİ İL BAŞKANI ONUR ÖZCAN OLDU

Genel Sekreter Özgür Bursalı’nın açıklamalarından sonra Vatan Partisi yöneticileri seçim hazırlıklarının ve NATO’dan Çıkalım kampanyasının planlamalarını gerçekleştirdiler. Önceki dönem Vatan Partisi İl Başkanı Ramazan Çalışkan il başkanlığı görevi için Onur Özcan’ı önerdi. Parti yöneticileri ve İlçe Başkanlarının oy birliğiyle Vatan Partisi Manisa İl Teşkilatının yeni İl Başkanı Onur Özcan olarak seçildi.

BAŞKAN ÖZCAN’DAN TEŞEKKÜR

Onur Özcan toplantıda yaptığı konuşmada “Önceki dönem Vatan Partisi Manisa İl Başkanı Ramazan Çalışkan’a teşekkür etti. İl Başkanlığı görevini büyük bir gururla kabul ettiğini söyleyen Özcan önümüzde büyük görevler var. Bu görevler hükümet olma görevleridir. Genel Başkanımız Doğu Perinçek’i Cumhurbaşkanı adayı yapmak için 100.000 imzayı toplayacağız. Manisa’dan da en az beş bin imza toplayacağız. Sadece imza toplamayacağız. İmza aldığımız vatandaşlarımızı partimize üye de yapacağız. Manisa’nın her yerinde örgütlü, sorunlara müdahale eden, çözüm kapısı olan, hakikati söylemekten susmayan işçinin, çiftçinin, tüccarın, sanayicinin sesi olan kaleler inşaa edeceğiz. Manisa’nın bu büyük insan birikimi ile birlikte yöneteceğiz ve üreticilerin milli hükümetini TBMM’de kuracağız.” dedi.

ONUR ÖZCAN KİMDİR?

9 Kasım 1992 yılında Manisa’da doğdu. İlk ve Orta eğitimini Manisa Şehitler İlköğretim okulunda tamamlayan Özcan, lise öğrenimini ise Manisa Anadolu Teknik Lisesi İngilizce Makine bölümünü bitirerek tamamladı. Selçuk Üniversitesi Lojistik bölümü ve Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümlerinden mezun olarak lisans eğitimini Konya'da tamamladı. Lisans eğitimi sonrasın Vatan Partisi Genel Merkezinde aldığı görevlerden ötürü 2018 yılından itibaren Ankara’da yaşamıştır. 2010 yılından bugüne sırasıyla; TGB Liseli Manisa İl Başkanlığı, Selçuk Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Topluluğu Başkanlığı, TGB Konya İl Sekreterliği, Vatan Partisi Öncü Gençlik Konya İl Başkanlığı, Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Sekreter Yardımcılığı ve Vatan Partisi Örgütlenme Bürosu Yöneticiliği görevlerini yürüttü.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2023, 17:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat Özyılmaz
Murat Özyılmaz - 1 hafta Önce

Hayırlı olsun başarılar dilerim

banner95

banner94

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.