banner83

YARIŞTAN ÇEKİLEN GÜRBÜZ’DEN ÖNSOY’A DESTEK

İYİ Parti Manisa İl Başkan Adayı Tunç Önsoy, 15 Ocak Pazar günü gerçekleşecek olan İYİ Parti Manisa 3’üncü olağan kongresi öncesi açıklamalarda bulundu. Önsoy açıklamasında, birlik beraberlik mesajı vererek, parti delegelerinin kendi iradeleriyle oylarını kullanarak kongrenin demokrasi ortamında geçmesi gerektiğini vurguladı. Geçtiğimiz günlerde adaylık açıklamasında bulunan Ünal Abdullah Gürbüz ise adaylık yarışından çekilerek Tunç Önsoy’u destekleme kararı aldığını açıkladı.

YARIŞTAN ÇEKİLEN GÜRBÜZ’DEN ÖNSOY’A DESTEK
banner87

Türkiye’nin dört bir yanında başlayan İYİ Parti İl Kongreleri tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda Manisa’da 15 Ocak Pazar günü Kültür Sitesi Lale Salonu’nda gerçekleşecek olan İYİ Parti il kongresinde Tunç Önsoy, Erhan Dumlu ve Ali Zafer İksir ve Ünal Abdullah Gürbüz olmak üzere toplamda dört aday yarışacak. Adaylar kongreye tek liste girecek. İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz ise bu kongrede aday olmayacağını günler öncesinden duyurdu. Adaylardan Ünal Abdullah Gürbüz ise adaylık yarışından çekilerek ekibiyle birlikte Tunç Önsoy’u destekleme kararı aldığını duyurdu.

“TUNÇ BAŞKANIMIZI DESTEKLEME KARARI ALDIK”

Ünal Abdullah Gürbüz konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Biz kuruluşundan bu yana İYİ Parti çatısı altında siyaset hayatımıza devam ettik. Ben değil biz olarak çıktığımız bu yolda, her zaman birlik beraberlik adına adımlar attık. Bu doğrultuda ortak liste kararı alınması sonrası partideki dava arkadaşlarımızla birlikte benim aday olmam yönünde bir karar aldık. Birlikten kuvvet doğar düşüncesiyle de uzun yıllar teşkilat başkanlığı görevini yürüten Tunç başkanımıza hep birlikte destek olma kararı aldık. Şu unutulmamalı ki partimiz demokrasi çatısı altında doğdu, bu yolda da devam edecektir. Parti delegelerimiz kendi iradesiyle oylarını kullanarak, yeni il başkanımızı belirleyecektir.”

“DEMOKRASİ BAYRAMINI HEP BİRLİKTE KUTLAYACAĞIZ”

Önsoy, “İnandığımız, uğruna gecemizi gündüzümüze katarak çalıştığımız ve Manisa’da çok güzel bir noktaya getirdiğimiz partimiz 3’üncü olağan kongresini gerçekleştirecek. Bu kapsamda 4 aday olarak bu yarışa gayet demokratik bir şekilde girdik. Her bir adayımızda partimizde tıpkı benim gibi kuruluşundan bu yana çeşitli görevlerde bulunmuş arkadaşımızdır. Adaylarımızdan Sayın Ünal Abdullah Gürbüz ise adaylık yarışından çekilerek bizleri destekleme kararı aldığını duyurdu. Kendisine bu teşekkürlerimi sunuyorum. Ben hayatım boyunca dürüstlük ilkesini düstur edindim. Siyaset hayatıma da bunu yansıtarak, Türkiye’nin kurtuluş yolundaki İYİ Parti’de görev yaptım. Seçime sayılı günler kala kamuoyunun da yakından takip ettiği gibi bazı ilçe başkanlarımız tek bir adayı destekleme kararı aldıklarını delegeleri adına söylemiş bulunmaktadır. Ben şahsım adına il başkanlığı adaylık açıklamamı ilçe başkanlarımızın aldığı tavsiye kararına saygı duyarak, ilçe kongrelerimiz tamamlandıktan sonra açıkladım. Ancak bu hafta içerisinde yapılan aday destekli açıklamalar, delegelerimizi fazlasıyla tedirgin etmiş ve tarafımıza iletilen talepler üzerine bu açıklamayı il başkan adayı olarak kamuoyu ile paylaşma ihtiyacı duydum. Ben inanıyorum ki, hiçbir baskı ve algı, delegelerimizin hür iradesine ipotek koyamayacaktır. Genel başkanımızın da savunduğu gibi bizde adalet, liyakat ve demokrasi adına bu pazar günü gerçekleştireceğimiz kongremizde demokrasi bayramını hep birlikte kutlayacağız.” dedi.

“İYİ PARTİ MANİSA’DA BİRİNCİ PARTİ OLACAK”

Önsoy, “Ben buradan partimizin kıymetli delegelerine sesleniyorum. Burası İYİ Parti, burada yaşanacak olan demokrasi bayramı ilk önce şehrimizde, ardından da Haziran ayında yapılacak genel seçimlerle birlikte tüm Türkiye’de coşkuyla yaşanacak. Bu doğrultuda siz kıymetli delegelerimiz, 15 Ocak günü gerçekleşecek olan kongrede, İYİ Parti bayrağını hangi ismin daha iyi taşıyacağını inanıyorsa sandıkta vicdanının sesini dinleyerek o isme oy kullansın. Demokrasi mücadelesi verdiğimiz, Türkiye’de her geçen gün büyüyerek, parmak ile gösterilen bir parti olarak bizler örnek olmalıyız. Delegelerimiz, en güzel cevabı sandıkta vermesi gerekmektedir. Biz ortak listeyle değil, seçim yarışına kendi listemizle girme kararı aldık. Ben ve ekip arkadaşlarım sizlere söz veriyoruz; İYİ Parti Manisa’da birinci parti olacak. İYİ Parti hakkettiği yere bizimle ulaşacak. Biz siyaseti dürüst, ahlaklı ve çalışkan olarak yapmayı genel başkanımız Sayın Meral Akşener’den öğrendik. Onun yolundan giderek önce Manisa’da başarıyı yakalayacak, daha sonra da tüm Türkiye’de. 15 Ocak günü gerçekleştirilecek olan kongremizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyor. Kongremize tüm Manisalıları davet ediyoruz.” Diyerek sözlerine son verdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2023, 14:11
YORUM EKLE

banner95

banner94

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.