banner83

Yerli Malı Haftasında öğrencileri sevindirdiler

Yerli Malı Haftası dolayısıyla Manisa Sebze ve Meyve Halinde düzenlenen programa Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü de katıldı. Yerli malının önemine değinilen programda, öğrencilere meyve paketi ve Manisa Büyükşehir Belediyesi kırtasiye seti armağan edildi.

Yerli Malı Haftasında öğrencileri sevindirdiler
banner87

  Yerli tüketimin bilinçli olarak artmasını amaçlayan Yerli Malı Haftası dolayısıyla Manisa Sebze ve Meyve Halinde program düzenlendi. Programa, Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu,  Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu, Büyükşehir Belediyesi Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanı Ersoy Vitaş, Kırsal Hizmetleri Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Fırat Özcan, Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, Fen İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya, Zabıta Dairesi Başkanı Evren Yıldız, Kent Estetiği Dairesi Başkanı Hakan Göktaş, İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, Pazarcılar Odası Başkanı Destan Bulgay ve Manisa Sebze Meyve Komisyoncular ve Tüccarlar Derneği Başkanı Ömer Akagündüz ve öğrenciler katıldı. Program, Manisa Sebze Meyve Komisyoncular ve Tüccarlar Derneği Başkanı Ömer Akagündüz’ün, günün önemine ilişkin konuşmasıyla başladı.

  Yerli malının önemine değindi

  Akagündüz’ün ardından, Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü konuşma yaptı. Yerli üretimin önemine değinen Güzgülü, “Yerli Malı Haftası bizim çocukluğumuzdan beri olan bir hafta. İyi bir hafta. Önem sırası bazen geride kaldı. Covid hastalığı bize tarımın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlattı. Covid ile beraber herkes kendi üretimin önemini anlamaya başladı. Yerli malı tabii ki, yalnız tarımla elde ettiğimiz ürünler değil. Allah’a şükür, bugün ülkemizde hemen hemen üretilmeyen sanayi malı kalmadı” dedi.

  Programın kapanış konuşmasını yapan Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, haftanın hayırlı olmasını dileyerek, yerli üretimin yanı sıra yerli tüketimin önemine de değindi.

  Program, protokol üyelerinin öğrencilere meyve paketi ve Manisa Büyükşehir Belediyesi kırtasiye seti armağan etmesiyle sona erdi.  

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2022, 17:22
YORUM EKLE

banner95

banner94

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.