YUMRUKAYA, AYDEMİR’İ KONUK ETTİ

AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, Erdinç Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erdinç Yumrukaya’yı Ofis Home mağazasında ziyaret etti.

YUMRUKAYA, AYDEMİR’İ KONUK ETTİ
banner87

Aydemir’in Yumrukaya’ya yaptığı ziyaret sırasında, Manisa’ya dair gelişmeler ve gündeme ilişkin konular ele alındı. ETV ekibi de, Aydemir - Yumrukaya buluşmasını kayıt altına aldı. AK Parti Manisa Basın Danışmanı Cemal Alat da Aydemir’e gerçekleştirdiği ziyaret sırasında eşlik etti.

“BÜTÜN YAZ BOYUNCA SAHADAYDIK”

Yumrukaya’nın sorularını yanıtlayan Aydemir, “Bugün burada sizlerle beraber olmaktan dolayı mutluluğumu dile getirmek istiyorum. Bugünkü ziyaretimizi Yunusemre ilçemizde sizinle başlamak istedik. Tüm milletvekillerimiz ve teşkilatımızla birlikte bütün yaz boyunca sahadaydık. Vatandaşımızın nabzını tutarak onlarla beraber olduk. Vatandaşlarımızın istek ve taleplerini not aldık. Meclis açıldığı zaman bunları Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ileteceğiz. Bizim tek amacımız daha yaşanabilir bir Manisa’yı hayata geçirmek. Vatandaşların refahını ve huzurunu artırmak için durmadan çalışıyoruz. Savaşların ve salgınların olduğu bir dünyada vatandaşlarımızın morallerini üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz. Gezdiğimiz ve gördüğümüz her yerde, vatandaşlar bizi ilk günkü muhabbet ve sevgiyle karşıladı. ETV ekibi ve sizin aracılığınızla tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.

“SEÇİMLER ZAMANINDA YAPILACAK”

Yumrukaya’nın erken seçim olacak mı sorusunu yanıtlayan Aydemir, “Dün de söyledik bugün de söylüyoruz; seçimler zamanında yapılacak. Muhalefet tüm sesiyle erken seçim diye bağırıyor. Muhalefetin başka söyleyeceği bir söz olmadığı için erken seçimi dile getiriyorlar. Seçim, Türkiye’de 2023 yılının Haziran ayında yapılacak.” ifadesinde bulundu.

“DEVASA YATIRIMLAR YAPTIK”

Sosyal konut projesi ve KOBİ’lere devletin destek durumunu soran Yumrukaya’ya Aydemir, “Türkiye’de konut sıkıntısı üst seviyede. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum bu durumu çözmek için çok güzel çalışmalar yapıyor. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla sosyal konut projesini başlattık. İlerleyen günlerde detayları daha da belli olacak. Bir kısım vatandaşımızın bu sorununu sosyal konut projesiyle çözeceğiz. Bu çalışmalar hız kesmeden devam edecek. TOKİ ile beraber devasa yatırımlar yaptık. Birçok vatandaşımızı ev sahibi yaptık. Sanayici ve yatırımcıyla alakalı olarak çalışmalarımız da devam ediyor. İmalat ve ihracat sektörüne her türlü kolaylığı sağlıyoruz. Yeter ki yatırım yapın ve istihdam sağlayın diyoruz. Dünya, ekonomik krizle boğuşurken Manisa’da ziyaret ettiğim yerlerde kapanan bir fabrika ve işlerine son verilen işçileri görmedim. Bu durum beni çok memnun etti.” diyerek yanıt verdi.

“ÇİFTÇİLERİN MUTLU OLDUĞUNU GÖRÜRSÜNÜZ”

Manisa’nın tarım şehri olduğunu ifade eden Aydemir, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Tarihte ilk defa Manisa’ya gelerek üzüm fiyatını açıkladı. Tarım alanının hangi tarafına bakarsanız bakın çiftçilerin mutlu olduğunu görürsünüz. Dolu ve sağanak yağıştan dolayı üzüm üreticisinin biraz üzgün olduğunu gördüm. Allah’tan gelen bir afet, yapacak bir şeyimiz yok. Üzüm sergileri ile ilgili çalışmalarımız devam edecek. Özellikle domates ve biber üretimiyle uğraşan çiftçilerin çok mutlu olduğunu gözlemledim. Manisa olarak hem ülkemizin hem de dünyanın gıda ihtiyacını karşılamaya çalışıyoruz.” dedi.

“ASGARİ ÜCRETTEKİ VERGİYİ KALDIRDIK”

Vatandaşların asgari ücret beklentisi soran Yumrukaya’ya Aydemir, “Asgari ücrette devrim niteliğinde kararlar aldık. Son dönemde çıkan kanunla birlikte asgari ücret üzerindeki vergiyi kaldırdık. İlk defa Haziran ayında %30 oranında asgari ücrete ara zam yaptık. Aralık ayında komisyon tekrardan bir araya gelecek ve yeni asgari ücret belli olacak. Sadece Türkiye’de değil dünyada bir hayat pahalılığı var. Küresel piyasanın bir parçası olduğumuz için Dünya’daki krizden etkilenmememiz mümkün değil. Dar gelirli vatandaşlarımız bu pahalılıktan en az etkilensin istiyoruz. Fedakarlık yapan iş verenlere de buradan teşekkür ediyorum.” ifadesinde bulundu.

“TÜRKİYE’NİN ÇEHRESİ VE İMAJI DEĞİŞTİ”

Sağlık alanında yapılan yatırımlar hakkında bilgi veren Aydemir, “2002 yılından sonra Türkiye’nin çehresi ve imajı değişti. Her ilçemizde 5 yıldızlı konforlara sahip hastanelerimiz var. COVİD-19 sürecinde yapılan sağlık yatırımlarının ne kadar önemli olduğunu tüm dünya gördü. Koronavirüs döneminde hastalık belirtisi olan bir vatandaşın hastaneyi arayarak yardım istediğinde evine ambulans gelmediğini duyduk mu? Fedakar olarak canlarını hiçe sayarak vatandaşların sağlığı için çabalayan tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. Büyük ve güçlü ülkelerde hastane önünde hayatlarını kaybeden insanları hep birlikte gördük. Türkiye bu süreci çok güzel bir şekilde atlattı. Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden insanlarımıza tekrardan rahmet diliyorum. Meclis kapanmadan önce sağlık çalışanlarımızın kazançlarıyla ilgili olarak bir düzenlemeye gittik. Tüm doktorlarımızın bu durumdan memnun olduklarını görüyoruz. Devletten ayrılan 7 bin doktorun tekrardan devlete dönmek için müracaat ettiğini biliyoruz.” ifadesine yer verdi.  

“TÜRKİYE YATIRIM CENNETİNE DÖNÜŞMÜŞTÜR”

Türkiye’nin yatırım cennetine döndüğünü söyleyen Aydemir, “Yapmış olduğumuz Çanakkale Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve otobanlarla birlikte Türkiye bir yatırım cennetine dönüşmüştür. Türkiye’nin her alanda bir çağ atladığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Eğer zamanında biz bu yatırımları yapmasaydık ekonomik krizin patlak verdiği bu global hayatta bu yatırımları yapamazdık. İyi ki zamanında bu yatırımları hayata geçirmişiz.” dedi.

AYDEMİR’DEN YUMRUKAYA’YA TEŞEKKÜR

Aydemir, “Türkiye’nin bir saniye bile zaman kaybetme lüksü yok. 2023 yılı seçimlerinde de halkımızın sadece konuşanları değil, yatırımlarıyla konuşanları iktidara getireceğini ümit ediyoruz. 2022 yılına kadar olan yatırım açığını 20 yılda anca kapatabildik. Bu yatırımların devam edebilmesi için iktidarın görevine devam etmesi gerektiğini düşünüyorum. Zamansız ve ani bir ziyaret olmasına rağmen bizi bu şekilde ağırladığınız için teşekkürlerimi sunuyorum.” açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2022, 14:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94