“ZİLLET İTTİFAKININ ADAYI HENÜZ BELLİ DEĞİLDİR”

MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MHP Manisa İl Başkanı Murat Öner ile birlikte parti il binasında basın açıklaması yaptı. MHP’li akçay, “Zillet ittifakı cumhurbaşkanı adayının kim olacağı sorusunun cevabını yanlış yerde aramaktadır. Türkiye Cumhuriyeti’nin tek icazet yeri Türk milletidir” dedi.

“ZİLLET İTTİFAKININ ADAYI HENÜZ BELLİ DEĞİLDİR”
banner87

Basın açıklamasının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Öner, 23 Ekim 2022 Pazar günü saat 16.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katılacağı mitinge Manisalıları davet etti.

“AYRI BİR HEYECAN İÇERİSİNDEYİZ”

Öner’in ardından konuşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Bahçeli’yi Manisa’da ağırlayacak olmalarından dolayı heyecan içerisinde olduklarını belirterek, “Bu hafta Manisa için çok güzel bir hafta sonu yaşayacağız. Bilge Liderimiz, Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin Manisa’ya teşrifleri ve mitingini Manisa’da gerçekleştireceğiz. Bu vesileyle bütün teşkilatlarımız olarak ve çevre il ve ilçelerimizden gelecek olan vatandaşlarımıza Manisa’da hitap edecekler. Bu vesileyle bizler de Milliyetçi Hareket Partisinin 30 büyükşehir belediye içerisindeki tek Milliyetçi Hareket Partili büyükşehir belediyesi olması sebebiyle bizler de ayrı bir heyecan içerisindeyiz. Belli olan programa göre Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, Manisa Büyükşehir Belediyesinde miting sonrası ziyaret edeceklerdir. Kendilerine Manisa’da ve 17 ilçesinde bugüne kadar ne gibi hizmetler yaptık bunları anlatma fırsatı bulacağız” dedi.

“TÜRKİYE’DE SİYASİ İSTİKRAR VARDIR”

Başkan Ergün’ün ardından konuşan MHP’li Akçay, Türkiye’de siyasi istikrarın sağlandığını belirterek, “2023’e doğru ‘Aday Belli Karar Net’ temalı açık hava toplantılarımızın altıncısı 23 Ekim Pazar günü Manisa’da gerçekleştirilecektir. Milliyetçi Hareket Partisi Manisa il ve ilçe teşkilatlarımız açık hava toplantısı için seferber olmuştur. Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle siyasi istikrar sağlanmıştır. Artık Türkiye’de siyasi istikrar vardır. Türkiye milli çıkarları ve hedefleri doğrultusunda 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine kararlı adımlarla ilerlemektedir. Türkiye küresel ve bölgesel bir aktördür. Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle milli savunmada, ekonomide, enerjide, teknolojide sağlıkta ve dış politikada ve daha birçok alanda büyük bir atağa geçilmiştir. Türkiye üretim, yatırım, istihdam ve ihracat hamleleriyle büyümektedir” diye konuştu.

“ZİLLET İTTİFAKI ADAYINI DIŞ GÜÇLER BELİRLEYECEKTİR”

6’lı masanın cumhurbaşkanı adayını halen belirleyemediğine dikkat çeken Akçay, “Cumhur İttifakıyla yarışamayacağını anlayan ‘zillet ittifakı’ okyanus ötesi ve Kandil’deki akıl hocalarının talimatıyla 6’lı masa etrafında toplanmıştır. Bunların kendilerine ‘6’lı Masa’ dediğine bakmayın. Bir de masanın altında saklanan HDP var. Akıl hocalıklarını yapan ve masayı yöneten ABD, Kandil ve Pensilvanya var. Zillet ittifakının cumhurbaşkanı adayı henüz belli değildir. Bunlar hala daha aday kim olacak onu tartışıyorlar. Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adaylığı konusunda icazeti milletimiz yerine uluslararası aktörlerden almak için ABD’ye gitmiştir. Çünkü bilmektedir ki zillet ittifakı adayını 6+1 formatlı masa değil dış güçler belirleyecektir. ABD Başkanı Biden’dan, Pensilvanya’dan ve Kandil’den onay almadan ‘Adayımız budur’ diyememektedirler. Zillet ittifakı cumhurbaşkanı adayının kim olacağı sorusunun cevabını yanlış yerde aramaktadır. Türkiye Cumhuriyeti’nin tek icazet yeri Türk milletidir” ifadelerini kullandı.

  “TTB HEKİMLERİMİZİN TEMSİLCİSİ DEĞİLDİR”

MHP’li Akçay, “Belirtmeliyim ki PKK destekçisi Şebnem Fincancı başkanlığındaki Türk Tabipler Birliği yönetimi kalpleri vatan millet sevgisiyle çarpan hekimlerimizin asla temsilcisi değildir. Şebnem Fincancı başkanlığındaki Türk Tabipler Birliği, Kandil’in bir şubesi gibi çalışmakta, PKK terör örgütü ve Türkiye düşmanlarıyla birlikte hareket etmektedir. Sağlıkçı, doktor, hekim maskeleriyle Türkiye düşmanlarına, terör örgütlerine ve onun siyasi uzantılarına hizmet etmektedir. Şebnem Fincancı PKK terör örgütünün propagandasını yapmaktan yargılanmıştır.” ifadelerini kullandı.

  “İLK DESTEK CHP’DEN GELDİ”

Akçay, “CHP, HDP ve İP milletvekilleri doktor maskesiyle bölücü terör örgütlerine ve Türkiye düşmanlarının propagandasını yapan bu Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Fincancı’yla 13 Ocak 2022’de ortak basın toplantısı düzenlemişlerdi. Bu Şebnem Fincancı adındaki PKK destekçisi, dün PKK/YPG silahlı terör örgütünün sözde yayın organına çıkarak terör örgütlerine karşı ‘kimyasal silah kullanılıyor’ diyerek şerefli Türk Ordusu’na iftira atmaya kalkışmıştır. PKK destekçisi bu kişiye ilk destek yine bir PKK destekçisi CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’ndan gelmiştir. Sezgin Tanrıkulu sosyal medya hesabından ‘Kimyasal silah kullanıldığı iddialarına ilişkin görüntüleri izledim. Yarın itibariyle iddialara dayanak olan görüntülerin doğruluğu üzerine soru önergemi meclis gündemine sunacağım’ demiştir. İşte CHP budur” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2022, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94