banner83

ODALAR VE ESNAF KREDİ KOOPERATİFLERİ GÜVEN TAZELİYOR

Allah nazardan saklasın 35-40 yıl onlardan başka bir yetenek yetişemiyor veya yetiştirilmiyor. Bu 40 yıllık başkanlar olmazsa biz ne yapardık. Normal iş hayatında insanlar 25-30 yılda emekli edilirken bu başkanlar 40-50 yılda başkanlıktan bir türlü ayrılmıyor. Demokrasinin tüm kurum ve kurallarının uygulandığı seçimlerde tek liste uygulaması ile çoğulculuk katılımcılık ilkelerine harfiyen uyuluyor. Maşallah Allah nazardan saklasın. Her şehrin bir bilen takımı oluşmuş, ahbap çavuş ilişkileri ile gemilerini yürütüp duruyorlar. Hak getire.

***

Yahu bu nasıl bir demokrasi anlayışı, nasıl bir yönetim şekli, nasıl bir seçim sistemi. Olacak şey değil, başkanların ne iş yaptığını da pek bilmeyiz ama ne kadar maaş aldıklarını biliriz. Oh gel keyfim gel, esnafın parası şifalıdır. Hiç bir hizmet vermeden maaşlar misafir ikramları şişirilmiş faturalar sömürülen sanat erbabı ve tüyü bitmemiş yetimin hakkı afiyet olsun beyler.

***

Sistemden beslenenler sistemi değiştirmez. İşte bu sistemden beslenenler bu kadar çok olursa bu sistem böyle kalır ve gider. Dünyanın hiçbir yerinde zorunlu aidat yoktur, ama bizde hala var.

***

Dünyada kominizim ile yönetilen ülkeler de kalmadı ama bizde zorunlu aidat alıyoruz. Esnaf 20 yıl çalışıp odasına zorunlu aidatını öderken kazara ödeme zorluğuna düşmeye görsün, hemen ilk icra onun bağlı olduğu ve yıllarca haybeye aidat ödediği o işkence odalarından gelir. Sormazlar “Allah aşkına sen niye aidatını ödemedin sıkıntın ne?” Onlar alacakları paraya bakarlar başkaca bir iş de yapmazlar.

***

Ne esnafa, ne sanatkâra, ne çiftçiye ne de zorunlu üye olmak zorunda kalanlara hiç bir yararı olmayan bu kuruluşlar sivil toplum kuruluşu olamaz, olsa olsa esnafı, sanatkârı çiftçiyi kontrol altında tutmak için kurulan faşist örgütlerdir.

Bir an önce bunlardan kurtulmak umuduyla.

YORUM EKLE

banner95

banner94

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.