banner83

CEM YALVAÇ ETV’YE KONUK OLDU

Aslan Yapım Medya tarafından düzenlenen 'Uluslararası Girişimcilik ve Proje Ödülleri' töreninde Salihli Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç 'Yılın En Başarılı Ziraat Odası Başkanı' ödülünü almaya hak kazandı. Başkan Yalvaç, ETV’de Gündem Özel programında Belgin Koçak’ın konuğu oldu.

CEM YALVAÇ ETV’YE KONUK OLDU
banner87

İstanbul’da Double Tree By Hilton Topkapı Hotel’de düzenlenen Özge Ulusoy ve Tayyar Işıksaçan’ın sunduğu ödül törenine iş, sanat, spor ve siyaset dünyasından birçok isim katılmıştı.

BAŞKAN YALVAÇ BİRÇOK PROJEDE YER ALDI

Aktif olarak birçok sosyal sorumluluk projesine katılan, 2020 yılında yatılı olarak gelen çiftçilerin çocuklarının daha iyi vakit geçirebilmesi için düzenlediği etkinlikler ile yaz, kış demeden çiftçinin ve üreticinin yanında olan Salihli Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç, ‘Ulusal Girişimcilik ve Proje Ödülleri’ töreninde ‘Yılın En Başarılı Ziraat Odası Başkanı’ ödülünü almaya hak kazandı.

“BU BİR YARIŞ DEĞİLDİR”

ETV canlı yayınında açıklamalarda bulunan Başkan Yalvaç, “Aslan Medya Grup tarafından, üretkenliğimiz ve çalışkanlığımızdan dolayı bu ödüle layık görüldük. Burada bir yarışma yoktur. Genel Başkanımız Şemsi Bayraktar başkanlığında 800’e yakın odamız var ve hepsi birbirinden değerlidir. 2019 yılının Şubat ayından beri her gün köylerde çiftçilerimizin yanındayız.” açıklamasında bulundu.

“ŞU AN KÖYLÜ MİLLETİN EFENDİSİ DEĞİL”

Atatürk’ün çiftçiye duyduğu güvenle yola çıktıklarını dile getiren Başkan Yalvaç, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün söylediği 'Köylü milletin efendisidir' sözünün yolundayız. Maalesef şu an köylü milletin efendisi değil. Bizler tekrardan köylü milletin efendisi olsun diye çalışanlardanız. Pandemi döneminde, Genel Başkanımız Şemsi Bayraktar bizimle her ay video konferans yoluyla toplantı yaptı. Yaptığımız toplantılarda Genel Başkanımız çiftçinin yanında olun diye telkinde bulunurdu. ‘Çiftçiye hizmet ibadettir’ diyerek de toplantıyı sonlandırırdı. Biz bu sözden feyz aldık ve ona göre çalışmalarımıza devam ediyoruz.” ifadesinde bulundu.

“ÜZÜMLERİMİZ SICAKLIKTAN DOLAYI BOZULDU”

Bağ kökleyen üreticilerin olduğunu vurgulayan Başkan Yalvaç, “Bu dönemde Manisa Ovası’nda aşırı bir sıcaklık ve kuraklık oldu. Kaliteli olan üzümlerimiz sıcaklıktan dolayı bozuldu. 9 numara üzüm satan bir üretici şu an Salihli’de yok. Tüccar 17-18 liradan üzüm alıyor. Maalesef bağ kökleyen arkadaşlarımızın sayısı oldukça fazla. Üretici ve çiftçi olarak 11 ay tarlanın içindeyiz. Arz-talep dengesinde ara açıldı. Artık bir sürü bağ oldu. Artık bu sistem bunu kaldıramıyor, fazlalık var.” açıklamasında bulundu.

“DAHA İYİ PROJELER ÜRETECEĞİZ”

Mutlu ve gururlu olduğunu ifade eden Başkan Yalvaç, “Aslan Medya Grubu’nda bu tören için emek harcayan herkese tekrardan teşekkür ederim. Diğer ödül alan arkadaşlarla da tanıştık. Hepsi kendi dalında çok başarılı isimlerdi. Çok mutlu oldum ve gurur duydum. Daha iyi projeler üreteceğiz. Bu aldığımız ödül Salihli için alınan bir şey değil. Tüm Manisa Ovası’na hayırlısı olsun diyelim. Bu ödülü çiftçilerimizin sayesinde aldık.” ifadesinde bulundu.

“ÖDÜLÜN HAKLI GURURUNU YAŞIYORUZ”

Üreticinin sorunlarını çözmek için yol haritası çizeceklerini söyleyen Başkan Yalvaç, “Aldığımız ödülün haklı gururunu yaşıyoruz. Bu ödül bize birçok şey kattı. Kazandığımız ödül, bizim bundan sonra daha çok sahada olmamız gerektiğini ortaya çıkardı. En kısa sürede, mahalle delegeleri ve muhtarlarla bir araya gelerek çiftçi ve üreticinin sorunlarını çözmek için bir yol haritası çıkaracağız. Çiftçimizin her zaman yanında olduk ve yanında olmaya devam edeceğiz. Çalışmanın, başarmanın ve üretmenin ne demek olduğunu öğrendik.” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94