banner83

“CHP MANİSA’DA 1. PARTİ DURUMUNDA”

ETV ekranlarında Belgin Koçak’ın sunumuyla yayınlanan Gündem Özel programının bu haftaki konuğu CHP Yunusemre İlçe Başkanı Av. Yalçın Arcak oldu.

“CHP MANİSA’DA 1. PARTİ DURUMUNDA”
banner87

Gündem Özel programında CHP’nin Manisa’daki yaptığı çalışmalar, açılan davalar ve mahallelerin sorunları ele alındı.

“RAKİPLERİMİZ FÜTURSUZCA HAREKET EDİYOR”

Millet İttifakı’nın iktidara yürüdüğünü ifade eden Başkan Arcak, "Cumhuriyet Halk Partisi senelerdir yaşadığı haksızlıklarla, adaletsizliklerle ve hukuksuzluklarla mücadele ediyor. Bizim mücadelemiz son zamanlarda vatandaşların dikkatini çekmeye başladı. Bunun en büyük sebebi Millet İttifakı'nın iktidara yürümesidir. Rakiplerimiz artık fütursuzca hareket ediyor. Biz de kendimizden emin bir şekilde davalarımızı açıyoruz.” dedi.

“ORTAK AKILLA HAREKET EDİYORUZ”

Başkan Arcak, “Şehzadeler ilçemizde bulunan Park Cafe sınırları içerisindeki TÜGVA ile ilgili dava açtık.  Burada yapılan işin haksız ve hukuksuz olduğunu ortaya çıkardık. Ortak akılla hareket ediyoruz. Açtığımız davayla beraber yürütme kararını durduk sonra da iptal kararını aldık. Hukuka aykırılık tespit ettiğimiz için Karakoca Mahallesi'nin olayını da mahkemeye taşıdık. Bilirkişi raporunun bizi haksız bulduğu yerler var ama haklı göründüğümüz yerler de var. Zaten gerekli itirazları yaptık. Karakoca davasında yürütme kararının durdurulmasına yönelik henüz bir karar alamadık. 3. olarak açtığımız dava ise su zammının iptalidir. Manisalı vatandaşlar suyu en pahalı kullanan insanlarımızın arasında yer alıyor. Alınan kararla beraber suya her ay TÜFE oranında zam yapılıyor. Vatandaşlarımız her ay maaşlarına TÜFE oranında zam mı alıyor? Belediye bunun üzerine yüzde 60 oranında suya zam yapıyor. Bu zamlar ekonominin kötüye gittiğini ortaya koyan en büyük kanıttır. Millet İttifakı'nın baskısıyla bu zam oranı yüzde 25'e çektiler. Biz bu yüzde 25'lik zammı da kabul etmedik ve Manisa halkı adına davayı açtık. Biz vatandaşlarımız için mücadele ediyoruz ve haklarını yedirmeyeceğiz." dedi. 

“RANT PEŞİNDE KOŞUYORLAR”

CHP olarak alkol ruhsatının karşısında olduklarını belirten Başkan Arcak, "Grup toplantısında alkol ruhsatı konusu önümüze geldi. Bunu açıkça söylüyorum rant peşinde koşuyorlar. Belediyeye birçok alkol ruhsatı başvurusu var. Bu başvurulara baktığımız zaman ruhsatın verilmesinde bir sakınca görülmüyordu. Birçok başvurunun ret edildiğini biliyorum. Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Kampüsü, Adliye, Kaymakamlık ve Diyanet'in bir merkezi olmasına rağmen alkol ruhsatını gündemine aldılar. Bu konu hakkında Diyanet ve Kaymakamlık'tan görüş alıyorlar ve iki kurumdan olumsuz yanıt veriliyor. Manisa Meydan Projesi'nin önünde evrakları göstererek açıklama yaptık. Eğer biz bu baskıyı oluşturmazsak, davaları açmazsak bunlar örtbas edilecek. Saman altından su yürütmeye devam edecekler. Alkol ruhsatı ile ilgili mücadelemizi verdik ve vereceğiz. CHP olarak biz bu alkol ruhsatının sonuna kadar karşısında durduk." ifadesinde bulundu.

“VATANDAŞIMIZ GERÇEKTEN MAĞDUR”

Muradiye’deki sorunların bir türlü çözülemediğini dile getiren Başkan Arcak, “"Kentsel dönüşüme karşı değiliz rantsal dönüşüme karşıyız. Laleli ve Mesir'deki vatandaşımız gerçekten mağdur. Herkes elimiz kolumuz bağlı diyor. Lalapaşa, şehrin gettosuna dönmüş durumda. Günde 1-2 kez gasp olayı yaşanıyor. Böyle bir suç oranını hiçbir yerde göremezsiniz. Lalapaşa'da insanlar sokakta rahat rahat yürüyemiyorlar. Polis, 'Başkanım nasıl girelim? Sokaklar daracık. Arabalarımızı sokamıyoruz.' diyorlar. Önü açık olmasına rağmen, Muradiye'deki sorunlar bir değil, birçok problem var. Çocuklarımız Muradiye'de kış ayında çamurlu sularda yürüyecekler. Bu sorunların artık vakit kaybetmeden çözülmesi gerekiyor." dedi.

“TEŞKİLAT OLARAK SÜREKLİ SAHADAYIZ”

Sahada çalışmalarına devam ettiklerini vurgulayan Başkan Arcak, "Biz her zaman esnafın, çiftçinin ve vatandaşların yanında olmaya çalışıyoruz. Teşkilat olarak sürekli sahadayız. Cumhur İttifakı'nın bileşenlerine vatandaşlardan büyük tepki var. Vatandaşlar bizleri bağrına basıyor, onları değil. Bizim toplumun hiçbir kesimiyle problemimiz olamaz. Biz toplumun her kesimini kucaklıyoruz. Çiftçilerimizle birlikte Cuma günü, Horozköy'de TMO'nun önünde büyük bir eylem yapacağız. Üzüm üreticisinin sesini duyurmaya devam edeceğiz." açıklamasında bulundu.

“ÇALIŞMALARIMIZ OY ORANINA YANSIYOR”

Oy oranlarının yükseldiğini de söyleyen Başkan Arcak, "Sayın İl Başkanımızın önderliğinde çok güzel çalışmalar yapıyoruz. Emin olun bu çalışmalar oy oranına yansıyor. Manisa ve Yunusemre'de Cumhuriyet Halk Partisi 1. parti durumundadır.” diyerek sözlerine son verdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2022, 18:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94