banner83

KAPATILMAYAN HENDEKLER TEPKİ ÇEKİYOR

Şehzadeler ilçesi Kuşlubahçe Mahallesi’nde yaklaşık 1 aydır devam eden yol, elektrik hatları ve trafo merkezlerinin değişim çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Mahallede yapılan çalışmalar esnasında açılan çukur ve hendeklerin etrafında,yetkililerin olası tehlikelere karşı önlem almaması, mahalle halkı ve esnafın tepkisini çekiyor.

KAPATILMAYAN HENDEKLER TEPKİ ÇEKİYOR
banner87
HABER
ÖZLEM UNCU


Kuşlubahçe Mahallesi sakinleri, yapılan çalışmalar sonucu 25 yıldır kangren olan elektrik kesintilerinin sona ereceği için bir yandan seviniyor. Diğer bir yandan da çalışan ekiplerin vatandaşları düşünerek hareket etmemesi, çevre sakinlerini huzursuz ediyor.

“HİÇBİR ÖNLEM ALINMIYOR”
Mahalledeki ekiplerin yoğun çalışmaları sonucu mahallenin geldiği son durumu değerlendiren Kuşlubahçe sakinlerinden Ahmet Sancak şu ifadelere yer verdi, “ Çalışmalar başladığından bu yana mahallemizde yer yer açılan çukurların durumu hep böyle. Ekipler etraflarında hiçbir önlem almıyor. Gece karanlığında bu kaldırımdan yürüyen vatandaşlar çok rahat içine düşer ve yaralanabilir. Bu kazdıkları çukurların etrafını telle yada şerit ile çevirmeleri gerekir bunlar vatandaşı düşündüklerine dair bir düşünce örneğidir. Fakat bizde böyle bir düşünce yok maalesef. Olan vatandaşa oluyor” dedi.

“İŞLER YARIM DEĞİL, TAM YAPILMALI”
Kuşlubahçe’de bir markette çalıştığını ve tüm çalışanlarla birlikte mahalle sakini olarak herkesin bu durumdan dolayı mağdur olduğunu ifade eden Hakan Özalp ise şu sözlere yer verdi, “ Bu işleri yapan yetkililer işlerini yarım değil tam olarak yapmalı. Gördüğünüz üzere iş makinelerinin çalışma yaptığı sokakta vatandaşlar araçlarını park ediyor. İş makineleri ve araçlar iç içe duruyor. Burası çalışma sahası. Hiç kimse üzerine düşen görevi yerine getirmezse işler ilerlemez.”
 
 
 
 
 
 
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94