KAZALARA DAVETİYE ÇIKARTIYOR!

Manisa’da iki kırsal mahalleyi birbirine bağlayan köprünün dar ve virajlı olması nedeniyle iki aracın aynı anda geçemediğini, sürekli kazaların yaşandığı söyleyen vatandaşlar, büyük tehlike oluşturan eski köprü için bir çözüm bulunmasını istiyor.

KAZALARA DAVETİYE ÇIKARTIYOR!
banner87

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde bulunan Koruköy ve Yuntdağ Mahallesi'ni birbirine bağlayan Kocadere Köprüsü'nün dar ve virajlı olması nedeniyle sık sık yaşanan kazalar, mahalle sakinlerinin canından bezdirdi. Sık sık yürekleri ağza getiren kazaların yaşandığı söyleyen Yuntdağyenice Mahalle Muhtarı Mustafa Uslu, köprüye çözüm bulunması için yetkililere seslendi. Dar köprüden iki aracın aynı anda geçmesinin mümkün olmadığını, biri geçerken diğerinin beklemek zorunda kaldığını anlatan mahalle sakinleri de köprünün genişletilmesini istedi.

“HER GÜN YÜREĞİMİZ AĞZIMIZDA”

Yuntdağyenice Mahalle Muhtarı Mustafa Uslu, “Köprümüz çok eski ve dar. Girişi virajlı olduğundan dönüşlerde sorun oluyor. Özellikle yazın buradan geçen çok oluyor. Araç yoğunluğu çok fazla oluyor. Buradan yazlıklara, okula, şehre giden araçlar geçiyor. Kışın ise buzlanma nedeniyle viraj dönerken araçlar kayıyor ve suya uçuyor. Her gün yüreğimiz ağzımızda kötü bir haber gelecek mi diye beklemekten bıktık. Yetkililerden bu köprüye bir çözüm bulmasını istiyoruz” dedi.-Özlem ŞAHİN

Kocadere Köprüsü’nde daha önce yaşanan kazalardan fotoğraflar…

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94