MANİSA’DA SOKAK KÖPEĞİ DEHŞETİ! 8 YAŞINDAKİ MERT ÖLÜMDEN DÖNDÜ

Manisa’da 8 yaşındaki Mert Dilek, Yunusemre ilçesinde bulunan evlerinin önünde sokak köpeğinin saldırısına uğradı. Dişi kırılan ve yüzü parçalanan minik çocuğun yüzüne yaklaşık 60 dikiş atıldı.

MANİSA’DA SOKAK KÖPEĞİ DEHŞETİ! 8 YAŞINDAKİ MERT ÖLÜMDEN DÖNDÜ
banner87

Manisa’da yaşayan 8 yaşındaki Mert Dilek, Yunusemre ilçesine bağlı Akmescit Mahallesi’nde bulunan 4117 sokaktaki evinin önünde iddiaya göre köpek saldırısına uğradı.  21 Kasım Pazar günü saat 13:00 sularında meydana gelen saldırıda sokakta bulunan başka bir çocuk Mert’i kurtardı. Olay sonrasında yüzü parçalanan ve nerdeyse tanınmayacak hale gelen minik Mert’in yüzüne hastanede plastik cerrahi tarafından yaklaşık 60 tane dikiş atıldı.

“BELEDİYEYİ ŞİKAYET EDECEĞİZ”

Oğulları Mert’in ölümden döndüğünü söyleyen anne Meral Dilek ve baba Vural Dilek, konuyla ilgili Yunusemre Belediyesi’ni şikâyet edeceklerini söyledi. Olay sonrasında köpeğin mahalleden alınması için belediyeyi aramalarına rağmen, belediyenin konuyla ilgilenmediğini söyleyen aile, ertesi gün kendi imkanlarıyla barınak yetkililerince köpeği aldırttıklarını söyledi.

“ÇOCUĞUMUN YÜZÜNDE İZLER KALACAK, GENÇLİĞİ GİTTİ”

Anne Meral Dilek, olay gününü “İçeriye ceket almak için eve girdiğim sırada çocuğum köpek saldırısına uğramış. Komşunun çocukları kurtarmış. Grup halinde dolaşan köpeklerden siyah olanı çocuğumun üzerine atlamış. Çocuğumun yüzünü paramparça görünce bayılıp kalmışım. Şoka girdim” sözleriyle anlattı. Daha sonra olay yerine ambulans geldikten sonra ilk müdahale için Merkez Efendi Devlet Hastanesi’ne gittiklerini söyleyen anne Dilek, “Aşılarını ve pansumanını yaptılar oradan da Celal bayar Üniversitesi’nde plastik bölümünde dikiş yaptılar. Çocuğumun gözü çıkacakmış neredeyse. Doktorlar, çocuğumun yüzünde izin kalacağını söyledi. Ben ne yapacağım? Çocuğumun gençliği, güzelliği gitti. Gittik acıdan hastaneyi ayağa kaldırdı. Dikişlerini bayıltarak alacaklar” ifadelerini kullandı.

“KÖPEK SESLERİNİ DUYUNCA SAÇLARIMI YOLUYORUM”

Geceleri uyuyamadığını gündüzleri ise ilaçlarla ayakta durabildiğini söyleyen anne Dilek, “Hayvan severler köpekleri koruyorlar ama benim çocuğum ne olacak? Ben, çocuğum okulda terliyor diye teneffüslerde terini silmek için dışarıda bekliyordum, çocuğum hasta olmasın diye. Belediyeden şikayetçi olacağım. Bu köpekleri toplasınlar. Olay sonrası beni birçok ilçeden aradılar, herkes, ‘bizde korkudan sokağa çıkamıyoruz’ diyor. Herkese saldırıyorlar. Ben köpek sesi duyunca saçlarımı yoluyorum. Kulaklarımı tıkıyorum. Ben sabaha kadar uyku uyumuyorum. Haplarla ayakta duruyorum. Gözümün önünde komşuların anlattıkları manzaralar var. Köpek çocuğumu yatırmış yerde sadece ayakları görünüyormuş. Yavrum mahvoldu” şeklinde konuştu.

“OLAY EVE CEKETİMİ ALMAYA GİTTİĞİM SIRADA OLDU”

Oğlu Mert’e çok düşkün olduğunu ve sokağa oyun oynamaya çıktığında sürekli onu kontrol ettiğini söyleyen anne Dilek, “Beni bütün mahalle biliyor. Ben, rahat bir anne de değilim, öyle çocuğumu sokağa salayım, arkama bakmayım gibi durumlar asla söz konusu değil. Çocuğumun üstüne nasıl titrediğimi herkes bilir. Normalde çocuğum dışarı çıktığında 10 dakikada bir dışarı çıkıp çocuğuma bakıyorum. Bu olayda eve ceketimi almaya gittiğim sırada oldu. Nasıl oldu bir anda anlamadım.” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZ RAHAT RAHAT SOKAĞA ÇIKSIN İSTİYORUZ”

Olay günü köyde olduğunu söyleyen baba Vural Dilek ise eşinin telefonu üzerine hastaneye gittiğini belirterek, “Hastanede çocuğumu gördüm felaket oldum. Şu köpeklerden bıktık. Artık bunlara çare bulsunlar. Çocuklarımız sokağa çıkamaz hale geldiler. Çocuklarımız sokağa çıkıp da rahat rahat oynayabilsin biz bunu istiyoruz. Allah’a dua ediyoruz yine de ya çocuğumun boğazını sıkıp öldürseydi o zaman ne olacaktı? 50-60 tane dikiş var. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hastanesi’nde Plastik Cerrahi Bölümü’nde atıldı dikişleri. Bundan sonra psikoloğa, göz ve diş doktoruna gideceğiz.” dedi.

“BEN O ŞOKU DAHA ATAMAM”

Babaanne Emine Sarp da köpek saldırısına uğrayan torununu gördüğünde şok yaşadığını ve hala daha o şoku üzerinden atamadığını söyledi. Babaanne, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı; “Eli, yüzü tanınacak halde değildi.  Köpekten kurtardıktan sonra çocuğu tuttum ne sesini çıkarıyor ne kımıldıyor. Ben o şoku daha atamam üzerimden. 50 tane dikiş vardır. Yüzünün neredeyse tamamını parçalamış. Dişinin bir tanesi kırılmış. Gözü çıkacakmış neredeyse Allah çocuğumuzu korumuş. Ölecekmiş neredeyse. Sokak hayvanlarına acilen çözüm bulunmasını istiyoruz.”

“BELEDİYE GELİP KÖPEĞİ ALMADI BİLE”

Olay günü ilçe belediyesini aradıklarını ancak kimsenin ilgilenmediğini söyleyen Babaanne, “Belediyeyi aradık kimse ilgilenmedi. Zabıta geldi. Hiçbir şey yapmadan gitti. Belediye köpeği almadı bile. Ertesi gün oğlum, hayvan barınağına gitti orada tanıdıklar vardı onlar gelip, alıp gittiler köpeği. Yoksa belediye ellemedi bile” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2021, 11:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şefika
Şefika - 11 ay Önce

Kopeklerden bende şikayetçiyim işe gidiyorum hergun korkarak Lale meydanı dolu sürü halinde geziyorlar toplasın belediye geçmiş olsun çocuğu Allah saklamış

SIRADAKİ HABER

banner95

banner94